Během jízdy nebylo plačící dítě k utišení. Poté řidič autobusu řekl do mikrofonu něco neobvyklého

Plačící dívka v autobuse nebyla k utišení. Do situace se vložil řidič autobusu, který ji vyřešil tím nejlepším způsobem. Všichni ostatní cestující mu doteď vzdávají hold.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Autobus se rozjel ze zastávky. Bylo v něm plno, jel velmi pomalu, protože byla dopravní špička. Malé dítě začalo brečet. Autobus jel krokem a dívenka plakala a plakala. Šlo o poměrně hlasitý, a hlavně neutuchající pláč. Jeden z cestujících autobusu číslo sto padesát devět zveřejnil na svém facebookovém profilu následující zprávu, kterou zaznamenaly i zpravodajské weby.

Dítě přestalo hystericky plakat

Příběh pokračuje v autobuse plném lidí, mezi kterými hlasitě vyniká jedna malá dívka. Najednou všichni uslyšeli hlas řidiče autobusu: Neplač, maličká! Pustím ti nějakou hudbu. Ale počkej chvilku, ještě jsou tu nějaké novinky.“ Dítě přestalo hystericky plakat a poslouchalo. Stejně jako zbytek osazenstva. Ostatní cestující sdělení řidiče také velmi zaujalo.

Dospělí měli koutky úst roztažené až po uši a dívali se na sebe usměvavýma, jiskřícíma očima. Začalo to slovy „bylo nebylo“. Řidič vyprávěl příběhy zastávku po zastávce, proplétal se mezi jednotlivými zápletkami. Rozloučil se s vystupujícími cestujícími a popřál jim pěkný zbytek dne. Malá slečna přestala plakat. Její oči se proměnily ve zvědavé lesknoucí se korálky.

Poděkování ho potěšilo

Autor příspěvku si myslí, že dospělí přišli večer domů s úsměvem, ať už se jim v práci nebo při nákupu v obchodě stalo cokoli. Při vystupování přistoupil k předním dveřím a poděkoval za velmi příjemnou jízdu. V autobuse číslo sto padesát devět seděl za volantem mladý a sympatický řidič. Upřímným poděkováním byl potěšen. Na rozloučenou dokonce krátce zatroubil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cestující přeje ostatním více takových milých lidí, a to nejen v autobusu. Kolik by se toho dalo zlepšit, kdyby se k sobě lidé chovali mileji. Toto gesto nestálo řidiče autobusu téměř nic, a přesto udělalo radost tolika lidem. Sledující mu v komentářích děkují a gratulují. Určitě netušil, jakou lavinu svým gestem strhne. Přesto se stal symbolem pro změnu každodenního pořádku mnoha lidí.

Co neobvyklého jste při jízdě autobusem zažili vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články