Baví se tím, že děsí lidi a policie je na něj krátká: Po ulicích se v noci pohybuje v kostýmu hororového klauna

Malé skotské městečko obchází strach. Osoba v bizarním, zlověstném kostýmu, která se ve videu vysmívá médiím i policii, nechává u dveří domácností podivné, tajemné zásilky.

Člověk v kostýmu strašidelného klauna i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Potemnělými ulicemi města se potuluje podivná postava, která nahání hrůzu. Nechává u dveří lidí podivné krabičky. Místní obyvatelé nemohou zamhouřit oči z obav, že se s ní setkají tváří v tvář. Policie je na muže v převleku děsivého klauna krátká. To není vyprávění z knih mistra hororů Stephena Kinga, ale realita ve skotském městečku Skelmorlie, které skutečně terorizuje strašidelný klaun. „Nejdřív mě musíte chytit. Ano, je to výzva,“ vzkazuje ve videu, které zveřejnil na sociálních sítích.

Vypadá jako šílený klaun, který lovil děti

Strach obchází malou, klidnou přímořskou vesnici na jihozápadě Skotska, která má asi dva tisíce obyvatel. Nočními ulicemi se tam prochází strašidelně maskovaný člověk v kostýmu klauna s červeným balónkem v ruce, který kolem sebe šíří hrůzu. Ani trochu totiž nevypadá jako přátelský klaun, o kterém psal Dámský Deník. Naopak. Nápadně připomíná fiktivní transdimenzionální zlou postavu tančícího Pennywise z hororového románu To, který každých 27 let lovil a zabíjel děti z Derry v americkém státě Maine.

Tajemná osoba v bílém obleku s nařasenými kalhotami, s červenými vlasy a širokým úsměvem, z něhož mrazí, se po nocích promenáduje po ulicích Skelmorlie. Kdyby snad klaun nevyděsil některého z místních obyvatel osobně, natočil video, jež umístil na sociální sítě. „No, no, no, zase jsem se dostal do zpráv. Mám se usmívat do kamer se svým odporným úsměvem?“ říká v příspěvku na facebookovém profilu, který nazval Vzkaz médiím.

Odvážlivec vyzval policii, aby ho chytila

Současně tvrdil, že policie má o jeho počínání informace. „Policie už to ví, myslíte, že mě to zajímá? Museli by mě nejdřív chytit. Ano, to je výzva. Říkali mi klaun zabiják, vtipy nechte na mně. Jediné, co umírá, je vaše důvěryhodnost,“ dodala postava klauna ve videu, které se objevilo 12. října v noci na facebookovém profilu Cole Deimos. Podle britského serveru DailyMail je v řecké mytologii Deimos ztělesněním strachu a ve volném překladu to znamená Děs.

holčička má strach iZdroj fotografie: Pixabay

Z informací na profilu vyplývá, že klaun pochází z Pekla v Michiganu, navštěvoval střední školu Pekelná brána v Montaně a předtím, než se stal samostatně výdělečně činným, studoval na klaunské škole. Poprvé začal číhat kolem Skelmorlie už v roce 2021. „Ať je to kdokoli, všechny děsí. Je třeba ho zastavit. Někdo si s ním musí promluvit, než se do toho vloží policie nebo někoho opravdu vyděsí. Mohl by někomu způsobit infarkt,“ cituje NewYorkPost jednoho z místních obyvatel.

Vesničané našli přede dveřmi malé krabičky

Poté, co se video objevilo, nabraly věci rychlý spád. Podle televize SkyNews během čtyřiadvaceti hodin začali obyvatelé vesnice nacházet před domovními dveřmi podivné balíčky. Skrývala se v nich klaunova hádanka, kterou měli vyřešit. Když se jim to povedlo, dorazili do místního parku, kde na ně čekala malá, černá pokladnička. Po jejím otevření namísto pokladu spatřili svůj odraz v zrcadle, na kterém byl nápis klaun.

Bizarní klauni se dostali na titulní stránky novin po celém světě už v roce 2017, kdy terorizovali například britský Kent, Essex nebo Cornwall. Číhali v ulicích v období před Halloweenem. Vyděšení obyvatelé tehdy policii zavalili stížnostmi. Jako epidemie se zemí přehnaly zprávy o klaunech, kteří vábili děti do záhadných aut nebo honili lidi s noži v rukou. Jedna těhotná žena byla tak vyděšená, že předčasně porodila. O rok dříve vyhrožoval šílený klaun několika školám na Long Islandu, které zrušily výuku.

Co si myslíte o řádění skotského klauna?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články