Ornella Koktová se zlobí na sestru Charlotte: „Dluhy už jsem za ni jednou platila. Podruhé ji zachraňovat nebudu“

Charlotte Štiková je opět v maléru. Tentokrát ztratila přízeň i jediného člověka, který za ni žehlil problémy.

Charlotte Štiková zhubla i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Nad mladší sestrou Ornelly Koktové se stahují mračna. Čelí drsným obviněním z podvodů. Podle všeho nabízí oblečení, za které si nechá zaplatit předem. Následně však zákazníkovi žádná zásilka nepřijde. Charlotte Štiková dokonce začíná ztrácet i přízeň své rodiny. Její starší sestru Ornellu neustálé problémy unavují. Nejednou ji musela zachránit, což už opakovat nechce.

Trestní stíhání

Charlotte se Ornelle přiznala k finančním nekalostem. To sestru obměkčilo natolik, aby za ni v minulosti zaplatila značné částky. Neúspěšná podnikatelka se však neponaučila a teď jí hrozí trestní stíhání za podvody. Zkušenosti s nekalými obchodními praktikami sdílela jedna z podvedených zákaznic, která nemá ani zboží, ani předem zaplacenou částku zpět.

„Slečna Charlotte na svém profilu prodává čas od času nějaké oblečení. Právě tam mě zaujala nabízená růžová mikina za tři sta padesát korun. Napsala jsem jí, že mám o kousek zájem, a ona mi obratem odpověděla svými platebními údaji. Platbu jsem okamžitě provedla. Kdo by si myslel, že tak známý člověk bude mít kuráž na podvádění svých sledujících,“ napsala Extra jedna z údajně podvedených zákaznic.

Líná a nespolehlivá

„Objednala jsem v půlce dubna a doteď mi nic nepřišlo. Slečna Charlotte samozřejmě nereaguje na žádné zprávy. Ty peníze oželím, ale fascinuje mě ta drzost a princip podvodu.“ Takto shrnula svou zkušenost jedna z poškozených. Nejhorší na tom je, že nejde o žádnou novou kauzu. Podobné problémy v souvislosti se Charlotte se objevily již dříve.

Charlotte Štiková se sestrou Ornellou a matkou Monikou iZdroj fotografie: Nextfoto

Její sestra si již nebere servítky. Charlotte považuje za línou a nespolehlivou. Myslí si, že by se měla ve svých sedmadvaceti letech konečně vzpamatovat a nepokládat život za jednu velkou párty. Charlotte si nehodlá vzít sestřiny rady k srdci. Dokonce se urazila a přestala komunikovat i se zbytkem rodiny. Za její činy jí hrozí podmínka až dvouleté odnětí svobody.

Skončila s doplácením

Redakce Extra se nestačila nazlobeným slovům sestry divit: „Charlotte má velmi nepřizpůsobivou povahu. Nepracuje a neustále věří, že jí tyto praktiky projdou. Naposledy na podzim jsem jí musela podat pomocnou ruku. Zaplatila jsem všechny podobné dluhy, a že jich bylo dost. S tím jsem však skončila. Už se od ní nenechám jen tak zneužívat na žehlení hloupých chyb.“

Ornella se na sestru velmi zlobí. Podle ní by ve svých sedmadvaceti letech měla být rozumnější. Měla by si najít pořádné zaměstnání, aby nemusela profitovat z důvěřivých sledujících. Záleží, jak se ke stále většímu problému a stížnostem postaví státní orgány. Jisté však je, že rodinu by od sebe Charlotte odhánět neměla. Všechno jde vyřešit ve společnosti lidí, kteří nás mají rádi.

Jaké máte zkušenosti s podvodným jednáním na internetu?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund