Manželé předvedli originální druh akrobacie: „Tohle jsme viděli poprvé za celou historii ČSMT,“ pronesl porotce

Svůj talent se rozhodl v proslulé show předvést kubánský manželský pár. Už když přišli na jeviště, v sále se rozhostila zvláštní romantická atmosféra. Zjihli i obávaní porotci.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Akrobatická čísla nejsou v populárních televizních talentových soutěžích ničím neobvyklým. Stala se jejich nedílnou a možná i všední součástí. Ale občas se stane, že se objeví soutěžící, jejichž vystoupení je tak originální a skvěle provedené, že se při něm doslova tají dech. Přesně to se stalo v jednom z uplynulých ročníků show Česko Slovensko má talent, když se na pódium postavilo Duo Caday.

Pár tvoří na jevišti i v soukromí

Mladí akrobaté Carlos a Daylis, kteří tvoří umělecké duo, se postavili před porotu v blyštivých bílých kostýmech. Řekli, že pocházejí z Kuby, seznámili se ve Švýcarsku a od té doby jsou nerozluční. V současnosti žijí na španělském ostrově Tenerife. Carlos vystudoval cirkusovou školu a Daylis cvičila rytmickou gymnastiku.

Tvoří pár nejen na jevišti, ale i v soukromí. Manželé spolu mají malou holčičku, které v době, kdy se rozhodli soutěžit v tuzemské talentové soutěži, byly tři roky. Přesto se už vydala v uměleckých šlépějích svých rodičů. „Je také artistkou, protože už od čtyř měsíců nás vidí dělat akrobacii každý den. Pro nás je tou nejlepší gymnastkou, je tím nejlepším, co se nám v životě stalo,“ řekla Daylis.

Předvedli akrobacii ve čtverci

Oba akrobaté dokonce mají tetování, na němž jsou se svou dcerkou. Láskyplný vztah, jaký spolu rodina má, se obtiskl i v jejich vystoupení. Když zazněly první tóny písně Skyfall od zpěvačky Adele, předvedli několik efektních akrobatických prvků. Muž zvedal svoji partnerku s lehkostí, jako kdyby to byla hadrová panenka.

Zveřejnil(a) CADAY dne Pondělí 18. dubna 2022

Pak ale pár přistoupil k tomu hlavnímu – akrobacii ve čtverci, jak své vystoupení označují. Carlos na sebe zavěsil čtvercovou konstrukci. Měl ji pouze opřenou o stehna a upevněnou kolem krku. Na ni se jeho partnerka zavěsila a předvedla řadu prvků jako na hrazdě. Celá váha spočívala pouze na akrobatovi. Oba museli pečlivě udržovat balanc, aby se číslo povedlo.  

Bylo to originální číslo

V jedné chvíli si Carlos dokonce zavázal oči, takže udržovat v rovnováze sebe, hrazdu i partnerku bylo velmi náročné. Během jejich čísla porotci i publikum téměř nedýchali vzrušením. Nakonec si Duo Caday vysloužilo potlesk ve stoje. „Bylo to poprvé v historii této show, kdy jsme viděli tento druh akrobacie. Bylo to velmi originální,“ řekl obávaný porotce Jaro Slávik. Porota je poslala do další fáze soutěže.

Co říkáte na vystoupení kubánských akrobatů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat