Pouliční umělec tvoří úžasnou hudbu pomocí kbelíků a pánví. Svou originální a jedinečnou tvorbou získává srdce každého kolemjdoucího

Pokud má kolem sebe pouliční umělec velké množství lidí, je to dobré znamení. Dario Rossi se proslavil hlavně videem z jeho vystoupení, které se dostalo na internet.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na světe můžete potkat spoustu pouličních umělců, kteří se tímto gestem snaží svou tvorbu propagovat nebo tak chtějí vydělat nějaké peníze. Kolem těchto umělců se často vytvoří skupiny lidí, jež poslouchají nebo přihlížejí vytvářenému umění. Někteří jedinci vytáhnou své mobily a umělce natáčí. Tato videa se pak dostávají na internet a některá se stávají virálními. Tímto způsobem se o umělci dozvídá více lidí a jeho/její jméno se dostává do povědomí více lidí.

Patří mezi nejznámější bubeníky na světě

Dario Rossi se narodil v roce 1988. Už od mala hrál na různé předměty, aby vytvořil zvuk, rytmus a dobrou hudbu. V deseti letech začal hrát na bicí a i nadále se věnoval studiu muziky. Jeho hudba se však od všech ostatních značně liší. Jedná se o nejznámějšího bubeníka na světě, protože jeho hudba je výjimečná a originální. V Evropě se proslavil díky „Street Techno“. V roce 2011 se vydal do Londýna, kde začal hrát na ulici na různé recyklované předměty. Na Piccadilly Circus se po chvíli kolem něj vytvořila velká skupina lidí.

Jednalo se o jeho první vystoupení na ulici a také o jeho největší úspěch. Výsledek byl fantastický. Díky tomu se vydal na uměleckou dráhu a rozjel své vlastní projekty. Nejčastěji hraje na kovové hrnce, pánve a další kovové a plastové předměty. Na videích, kde hraje, si můžete všimnout spousty předmětů, které ke své tvorbě využívá. Čas od času vystupuje i na festivalech.

Video s jeho tvorbou se stalo virální

O tři roky později od vystoupení v Londýně se rozhodl vydat se do Německa, kde měl v plánu hrát na náměstí Alexander Platz. To se mu podařilo a video z jeho vystoupení se začalo obrovskou rychlostí šířit po internetu. Dostal se do novin i do televize a Dario se stal velice známý. V roce 2015 podnikl vlastní evropské turné po největších městech. Do povědomí lidí se dostal jako „DJ Luciana“.

Svým talentem se živí

Dario Rossi je známý na celém světě a cení si ho i ostatní hudební umělci. Momentálně vystupuje na různých akcích, v klubech, divadlech a na hudebních festivalech po celé Evropě. V roce 2018 vydal svůj první singl s názvem „Alarm Clock EP“. Ten byl distribuován na vinylech, CD a také si ho lze stáhnout na internetu. Na YouTube najdete řadu jeho videí, na nichž svou originální hudbu předvádí.

Zdroj: Houseofloop, Soundcloud

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství