V parku se našel opuštěný pes. Majitel u něj nechal i pelíšek a hračky, v útulku si to nedokáží vysvětlit

Zoufalá malá fenka se smutným pohledem není očipovaná, takže městská policie nedokázala identifikovat jejího majitele. Lidé na sociálních sítích prý ale vědí, komu pes patří.

Smutný pohled king charles španela i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Záchranáři z útulků pro týraná a opuštěná zvířata mají bohaté zkušenosti s domácími mazlíčky, ke kterým se jejich páníčci chovali otřesně. Případ malého pejska s dojemně smutným pohledem, který se na konci května dostal do jejich péče, byl ale jiný. Desetiletou fenku přivázal její majitel k lavičce v parku v polském městě Lodž a odešel. Podle serveru Fakt ale u chlupáče nechal ještě něco významného, co vyvolává spoustu otázek.

U pejska byla také veškerá jeho výbava

Zoufalé staré fenky přivázané k lavičce na náměstí v Szaferově ulici v Lodži si všiml muž, který jel kolem do práce. Zaujalo ho zejména to, že u zvířete ležela spousta věcí. Byly tam misky s jídlem i vodou a také taška s pelíškem, hračkami a zásobami. Zdálo se, že na pejskovi sice někomu velmi záleželo, ale přesto ho opustil.

starší žena v kóma

Důchodkyně byla 28 dní v kómatu a její pes ji každý den navštěvoval. Po probuzení řekla něco, co překvapilo zdravotníky i rodinu

Muž zavolal na pomoc zvířecí hlídku městské policie. „Vedle psa stála miska s vodou a krmivem a také taška s příslušenstvím pro zvíře. Fena se zdála být starším psem, její stav byl přiměřený jejímu věku. Nebyla zanedbaná a bylo vidět, že se o ni někdo dobře stará,“ cituje mluvčí městské policie v Lodži Joannu Prasnowskou televize TVN24.

Starý majitel na psa pravděpodobně nestačil

Vyděšená psí stařenka nemá čip, takže není možné podle něj identifikovat jejího majitele. Prozatím byla převezena do útulku, kde zůstane, dokud o ni někdo neprojeví zájem. Pracovníci útulku i samotní strážníci nechápou, co se mohlo stát, že se pejska majitel takhle zbavil. Zřídkakdy se totiž setkají s tím, že opuštěné zvíře je v tak dobrém stavu a vybavené zavazadlem se svými věcmi.

Ul. Szafera w Łodzi Dlaczego do tego doszło? Co ta psina zrobiła? 🥺 Psia babuszka znaleziona przywiązana do ławki….

Zveřejnil(a) Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi dne Čtvrtek 23. května 2024

Fotografie roztomilé fenky zveřejnila zvířecí hlídka strážníků na svém profilu na sociálních sítích. Okamžitě to upoutalo veřejnost. Spousta lidí psa poznala a ví, komu patří. Údajně jde o starého muže a je pravděpodobné, že už neměl sílu se o pejska dál starat. „Děkujeme za podporu. Budeme se snažit najít pána a pomoci mu. Možná že kvůli nemocem a věku na pejska nestačí. Uvidíme. Držte nám palce,“ napsali strážníci na svém facebookovém profilu.

Co říkáte na dojemný příběh opuštěné fenky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články