Opuštěný pejsek si v útulku našel přítele. Při adopci musela nová rodina učinit vážné rozhodnutí, které nešlo změnit

Rodina, která se rozhodla adoptovat pejska z útulku, musela na místě čelit velmi vážnému rozhodnutí.

pitbul v kleci i Zdroj fotografie: iStock
                   

Psí věrnost je často až neuvěřitelná. Jejich loajalita bývá bezmezná, a to nejen k člověku, ale také k jiným zvířatům. Když si totiž pes najde kamaráda, kterému věří, dokáže si k němu vybudovat opravdu silný cit. Důkazem toho jsou dva pejsci, kteří se seznámili v útulku. Jeden bez druhého poté nechtěli udělat ani krok. Kvůli tomu bylo těžké jim najít nové majitele.

Nechtěli být jeden bez druhého ani chvíli

Pitbulku Merrill její pán opustil kvůli zdravotnímu stavu. Měl ji na chov, a tak když zjistil, že již nemůže mít štěňata, zbavil se jí. Do útulku se dostala v nepříliš dobrém stavu. Trpěla silným zánětem močových cest, což byl právě důvod toho, proč nemohla dále plodit mláďata. Byla smutná a zdrcená, ale když se seznámila s čivavou Tacem, vše se změnilo. Postupem času se z těchto zvířat stala nerozlučná dvojka.

Pracovníci útulku si poprvé jejich silného vztahu všimli, jakmile musela Merrill podstoupit operaci. Když se totiž nacházela na operačním sále, Taco byl celou dobu hrozně nervózní. Neustále kňučel a přešlapoval na místě. Nakonec jej museli pustit k fence na pooperační oddělení, kde se čivavák ke své operované kamarádce schoulil do klubíčka, čímž se jí snažil dodat sílu. Jak uvádí také web GiveItLove, v tu chvíli ošetřovatelům došlo, že nebude lehké této dvojici najít nové majitele. A měli pravdu.

Adoptovat je museli jedině společně

Když přišel do útulku muž, aby adoptoval Merrill, nastala vypjatá situace. Jakmile se ji snažili vytáhnout z kotce, ona i Taco začali úpěnlivě naříkat, štěkat a kňučet. Nový majitel neměl to srdce tuto dvojici rozdělit, ale jelikož si nemohl dovolit dva psy, nechal fenku dále v útulku. Jakmile zvířatům došlo, že nebudou rozdělena, byla štěstím bez sebe. Proto se zaměstnanci útulku rozhodli zveřejnit fotografii této nerozlučné dvojky. Video o jejich lásce bylo také sdíleno na YouTube.

Po čase přišla do útulku rodina, která si moc přála Merrill adoptovat. Ošetřovatelé jim však sdělili vše o jejím kamarádovi Tacovi, a tak se museli budoucí majitelé rozhodnout, zda si osvojí oba psy, nebo žádného. Když ale viděli, jaký cit k sobě tato dvě zvířata chovají, naprosto je to dostalo. A tak si domů odnesli oba dva. Rozhodně měli členové této rodiny srdce na pravém místě. Stejně jako žena, která se rozhodla adoptovat všechny psy z útulku, o jejímž příběhu jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali.

Co říkáte na toto psí přátelství?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články