Chůva si přišla vyzvednout dítě ze školky, místo toho odešla v želízkách: Učitelka zavolala policii, když viděla, že je podnapilá

Učitelka odmítla vydat očividně opilé chůvě svěřené dítě. Navíc na ni zavolala policii, která ji byla nucena na místě zatknout.

Malé holčiky si hrají ve školce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rodiče malých dětí si stále častěji najímají pečovatelky a chůvy, které se starají o jejich ratolesti. V dnešní době je bohužel stále nutnější, aby pracovali oba rodiče, přičemž bohužel nemají tolik času na své potomky. V takovém případě by ale měli najatou chůvu velmi dobře prověřit, zda je opravdu spolehlivá a jejich dítěti s ní nehrozí žádné nebezpečí. To se totiž může lehce stát.

Učitelé odmítli opilé chůvě dítě vydat

Matka se musela vrátit do práce, když mělo její dítě 1,5 roku. Bylo tedy třeba pro něj najít chůvu. Dlouho se s manželem rozhodovali, nakonec si však vybrali milou starší paní, která působila velmi profesionálně. Po celou dobu, co se o jejich dítě starala, nedošlo k žádnému problému. Nyní však museli řešit opravdu nepříjemnou a nebezpečnou situaci, když byla na pečovatelku přivolána policie.

Osmačtyřicetiletá chůva totiž přišla pro svěřené tříleté dítě do školky v takovém stavu, že se sotva držela na nohou a byl z ní silně cítit alkohol. Přivolaní strážníci u ní poté našli lahev vodky a při kontrolním fouknutí ukázal alkohol tester 2,5 promile alkoholu v její krvi. „Chovala se agresivně a policisty fyzicky napadala,“ řekla webu Fakt vrchní inspektorka Marat Sulowska. Ta dále uvedla, že žena byla obviněna ze tří trestných činů, za něž jí hrozí až pětileté vězení.

Chůvu vybírejte opravdu pečlivě

Učitelka, která policii přivolala, se zachovala skvěle, když dítě opilé ženě nevydala. Pokud tedy i vy zvažujete najmout chůvu pro své dítě, rozhodně buďte ostražití a vyžádejte si ověřené doporučení. Takto na rodiče apeluje i web iDnes, který dále radí, že si můžete pečovatelku či chůvu sehnat nejen přes agenturu, ale také na internetu či prostřednictvím inzerátu.

chůva iZdroj fotografie: Depositphotos

Svěřit své dítě někomu cizímu je pro matku velmi náročné, a tak je třeba, aby vybraná chůva splňovala veškeré požadavky, které si rodiče stanoví. Někteří ovšem mají to štěstí, že narazí na opravdu skvělou paní či slečnu na hlídání, která pro svěřené dítě udělá i nemožné. Třeba podstoupí náročnou operaci, jen aby mu zachránila život, jako to udělala studentka, jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Podle čeho byste chůvu vybírali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články