Odmítl chemoterapie a se zákeřnou nemocí se popral po svém. Dožil se neuvěřitelných 102 let

Tento příběh je důkazem toho, že během svého života nikdy nesmíme ztrácet naději. Ostatně je to to jediné, co nás provází až do poslední chvíle.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnozí nemocní nad sebou zbytečně brzy zlomí hůl a přijmou nemoc za svou. To však není případ tohoto muže, který nikdy neztratil naději, že se opět uzdraví, a bojoval opravdu až do samého konce. Stamatis Moraitis žil ve Spojených státech amerických a už v roce 1976 mu byla diagnostikována nevyléčitelná rakovina plic. On si však z této diagnózy moc nedělal, ačkoli mu lékaři řekli, že mu příliš času nezbývá.

Slíbili mu půl roku života

Lékaři byli opravdu nekompromisní. Řekli muži, že pokud podstoupí chemoterapie, může svůj život prodloužit přibližně o šest měsíců. On však chemoterapie s díky odmítl. Pocházel z Řecka a vzhledem k tomu, že v tu dobu byl pohřeb ve Státech opravdu nákladnou záležitostí, rozhodl se i se svou ženou odcestovat zpět do Evropy. Zpočátku byl muž velice depresivní. Pak však pocítil, že se mu vrací ztracená síla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každý další den, kdy se probudil na tomto světě, jedl jednoduché řecké jídlo, pil víno a počítal dny, které si mohl užívat podle svého uvážení. Už ani netrávil příliš času v posteli. Nechtěl ztrácet čas. Místo toho začal zahradničit. Chtěl tak rozptýlit myšlenky, aby nemusel myslet na zákeřnou nemoc, která se zabydlela v jeho těle. Žil vlastně stejným způsobem jako předtím, než zjistil, že trpí nevyléčitelnou chorobou. Půl roku brzy uplynulo a muž byl stále naživu.

Staral se o své rostliny

Muž každý den brzy ráno vstal a postaral se o své rostliny. Trávil spoustu času na čerstvém vzduchu a také často konzumoval zralé ovoce a domácí zeleninu. Roky plynuly jeden za druhým a muž byl stále naživu. Nedocházel přitom na žádné předepsané chemoterapie a nepodstupoval ani jinou léčbu této zákeřné nemoci. Prostě jen začal žít zdravějším způsobem života. Očividně mu to pomohlo. Po mnoha letech se rozhodl, že navštíví lékaře.

iZdroj fotografie: Pixabay

Navštívil tedy lékaře, kteří mu před lety předpověděli, že bude žít maximálně půl roku. Bylo to pro ně opravdu velké překvapení, protože si již dlouho o něm všichni mysleli, že je dávno po smrti. Muž však žil navzdory lékařským předpovědím ještě dlouhá léta. Zemřel v roce 2013, kdy mu bylo úctyhodných 102 let. Nutno dodat, že příčinou jeho smrti nebyla rakovina ani jiná nevyléčitelná nemoc.

Upíráte se v nejhorších chvílích života k naději?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla