Odklízel sníh a jeho manželka s dcerou zatím čekaly v autě. Jakmile měl hotovo, zjistil, že jsou obě po smrti: Mohl za to jedovatý plyn z topení

Odklízení sněhu stálo jeho manželku s dcerou život. Na první pohled nebylo poznat, jak k tomu došlo.

auto v zimě i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zima představuje strašáka snad pro každého řidiče. Z mrazivého počasí plynou hned dvě nepříjemnosti. První z nich je sníh a jeho odklízení. Zvlášť když napadne přes noc a do rána zamrzne po celém povrchu vozu. Nemluvě o přimrzlých dveřích a vnitřním zamlžení. Druhý problém představuje samotný stav vozovek, které často nejsou úměrně upraveny a připraveny na zimu.

Bílá nadílka

Jedno ze zimních rán má již navždy tragický podtón pro muže z periferní části jednoho města. Když se ráno rodina probudila, všude venku bylo bílo. Šestiletá dcerka byla na rozdíl od svých rodičů z nadílky naprosto nadšená. Její rodiče se dohodli, že dnes vyrazí do školy a svých zaměstnání jedním vozem všichni společně. Připadalo jim to bezpečnější a praktičtější.

Jakmile byla celá rodina připravena, vyrazili všichni ven. Když však přišli k autu, uvědomili si, že podcenili jeho stav. Bylo celé zasněžené a okénka byla pokryta ledem. Muž navrhl své ženě a dceři, aby si sedly do auta, zatímco on vůz připraví na cestu. Tak tedy udělaly. On zatím smetákem začal odhrnovat množství sněhu a také část příjezdové cesty, aby se jim lépe vyjíždělo.

Tichý zabiják

Po chvíli se však otevřely dveře a jeho manželka vyšla ven. Řekla mu, že je jim vevnitř velká zima a že by si rády zapnuly topení. Muž tedy nastartoval a zapnul vnitřní topení vozu na maximální výkon, aby svým holkám dopřál co největší pohodlí. Pokračoval ve své práci a za dalších asi patnáct minut byl připraven vyrazit na cestu. Když si sednul do vozu, na první pohled si ničeho zvláštního nevšimnul.

Odhrnování sněhu z auta iZdroj fotografie: Depositphotos

Podíval se na svou ženu na vedlejším sedadle a strnul. Byla v bezvědomí. Stejně tak jejich dcera. Snažil se je probudit, poté zavolal záchrannou službu. Ani jednu z nich se však nepodařilo zachránit. Později bylo zjištěno, že se nadýchaly tichého zabijáka alias oxidu uhelnatého. Ten se v kabině vozu nahromadil proto, že byl výfuk zacpaný sněhem, a jedovaté plyny tak neměly jak unikat ven.

Jak bojujete jako řidiči se zimním počasím vy?

Zdroj: Jaatama
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články