Od smrti Marilyn Monroe uplynulo 60 let: Její ložnicí prošli slavní muži, pletky s Kennedym se jí staly osudné

Legendární herečka a sexsymbol Marilyn Monroe zemřela před 60 lety. Zanechala za sebou spoustu skandálů a průběh jejího posledního dne je dodnes pro svět záhadou.

Portrét Marilyn Monroe i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Okouzlující kráska Marilyn Monroe, legenda takzvaného Zlatého věku Hollywoodu, by nyní oslavila 97. narozeniny. Zemřela bohužel za velmi podivných okolností ve svých šestatřiceti letech, ale za svůj krátký život toho stihla opravdu hodně. Prostřednictvím mnoha skvělých filmů, fotografií a také několika skandálů se navždy zapsala do historie.

Složité rodinné poměry

Marilyn Monroe se narodila v roce 1926 v Los Angeles, její vlastní jméno bylo Norma Jeane Mortenson. Většinu svého dětství naneštěstí prožila v pěstounské péči a v sirotčinci, jelikož svého otce nikdy nepoznala a matka byla vážně duševně nemocná. Přesto ale začala bojovat o to, aby mohla mít lepší budoucnost, což se jí nakonec povedlo.

Tři nepodařená manželství

Aby se dostala ze sirotčince, už v 16 letech si vzala Jamese Doughertyho, pár se ale po 4 letech rozvedl. „Moje manželství mě nenaplňovalo smutkem, ale ani štěstím. S manželem jsme se moc nebavili. Ne proto, že bychom se na sebe zlobili. Prostě jsme si neměli co říct. Umírala jsem nudou,“ řekla o této době Marilyn. Jejím druhým manželem byl tyran a třetí muž byl zase samotářský introvert.

Slavný zpěvák ji opustil pro jinou

Od svého třetího manžela Marilyn Monroe často utíkala za slavným jazzovým zpěvákem Frankem Sinatrou. Z přátelství, kdy jí byl hlavně oporou, se postupně stala vášnivá láska a herečka bez něj nedokázala být. Jenže Sinatra si nakonec našel jinou ženu a Marilyn kvůli ní opustil. Nebyl to ale ani zdaleka jediný románek s takto známým mužem.

Marilyn Monroe v autě iZdroj fotografie: Depositphotos

Osudný románek

Období, kdy se Marilyn Monroe pohybovala v okolí amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, je považováno za to nejvíce kontroverzní. Prezident se celý jejich poměr snažil utajovat, což se herečce nelíbilo. Údajně mu kvůli tomu i vyhrožovala. Vědělo se o ní, že v soukromí holduje alkoholu a různým návykovým látkám, několikrát se pokusila o sebevraždu, ale tentokrát se jí nakonec možná skutečně povedla.

Záhadná smrt

V roce 1962 zemřela Marilyn na předávkování barbituráty, to jsou léky na uklidnění. Hned od prvního dne po její smrti se ale množily spekulace o tom, jestli se opravdu předávkovala sama. Mnoho lidí věří, že za její smrtí stáli bratři Kennedyové, protože se báli, že Marilyn tajnou aférku s Johnem oznámí veřejnosti. Vzhledem k obrovskému vlivu a penězům, které v tomto rodinném klanu byly, to vlastně nezní až tak neuvěřitelně.

Jaký máte názor na herečku Marilyn Monroe?

Zdroj: Instinkt
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články