Invalidní vozík jí nezabránil, aby si splnila vysněnou cestu k oltáři. Snoubenec se rozbrečel, když přišla po svých

Mladá 29letá žena je inspirací pro miliony lidí po celém světě. I přes ochrnutí míchy se nevzdala a postupně si plní své sny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Uplynulo dlouhých 12 let od tragické autonehody, při níž dnes 29letá Chelsie Hill utrpěla úplné ochrnutí dolních končetin. Ačkoliv stráví zbytek života na invalidním vozíku bez možnosti úplného uzdravení, zachovala si optimismus a se svým osudem se statečně „pere“. Kromě tanečních a osvětových úspěchů, kterých dosáhla, dokázala ve svůj svatební den navzdory postižení dojít k oltáři po vlastních nohách, i když s pomocí speciálních výztuh a chodítka.

Svatební den prožila téměř tak, jak si ho vysnila

Bojovná mladá žena Chelsie Hill se stala ve svých 17 letech účastnicí vážné autonehody. V tu dobu navštěvovala poslední ročník střední školy a do vozu, který řídil opilý řidič, usedla poté, co byla s přáteli na studentském večírku. Když se po nehodě probrala v nemocnici na jednotce intenzivní péče, zjistila, že utrpěla poranění míchy a od pasu dolů je ochrnutá. Vše mělo být dočasné, ale záhy zjistila, jak je to doopravdy.

Mnohem těžší, než se vyrovnat s ochrnutím, pro ni bylo odpustit opilému řidiči a zejména sama sobě. Nějakou dobu po nehodě se bála, zda se může vrátit ke své vášni – k tanci. Ovšem velmi brzy si uvědomila, že tanec je něco zcela jiného než chůze a invalidní vozík ji v něm neomezuje. Mladé ženě se tak vrátil na chvíli ztracený elán a ona se s novou dávkou odhodlání pustila do plnění svých dětských snů (stát se profesionální tanečnicí).

Během životní cesty potkala v roce 2014 svého manžela Jay Bloomfielda. Jejich vztah byl od první schůzky naprosto výjimečný. Muž Chelsie přijímal takovou, jaká je – i s jejím invalidním vozíkem. Dával jí najevo, jak je pro něj výjimečná a miloval ji celým svým srdcem. Když Chelsie o několik let později požádal o ruku, neváhala ani vteřinu. Romantická svatba se uskutečnila 24. září 2021. Pro svůj velký den měla Chelsie jen jedno přání, toužila dojít k oltáři bez vozíčku.

Ačkoliv by se tento sen na první pohled mohl zdát jako holý nesmysl, Chelsie opět prokázala svoji houževnatost. Prozkoumala možnosti a opatřila si speciální výztuhy dolních končetin a chodítko, s jejichž pomocí se poprvé od nehody sama postavila. Aby ušla pár metrů svatební uličkou, musela dlouhé měsíce poctivě cvičit. Její píle se vyplatila – Jay byl neskutečně dojatý a svatebčané ženě nadšeně tleskali. Ona sama si užívala každý jeden krok.

Mladá žena je úspěšná v mnoha směrech

Chelsie si nezaslouží obdiv jen za svůj mimořádný výkon během své svatby. Mladá žena je (navzdory svému postižení) úspěšnou profesionální tanečnicí, komunitním leaderem, influencerkou a zakladatelkou a výkonnou ředitelkou Rollettes. Jde o losangeleský taneční tým žen na vozíčku a v rámci své činnosti se věnují mj. vzdělávání, reprezentaci a posilování postavení zdravotně postižených žen. Oficiálně vznikly v roce 2012 a o dva roky později se začaly etablovat.

V současné chvíli jsou Rollettes největší sítí pro ženy s postižením na světě. Díky osvětě, skrze níž pomáhají postiženým ženám žít bez limitů a měnit pohled na postižení, se staly celosvětově vyhledávanými. Oslovuje je řada produkčních společností a producentů. Ti s nimi domlouvají spolupráci ve filmu, reklamě a v sociálních médiích. Chelsie spolupracovala se značkami Reebok, Tommy Hilfiger, GymShark, apod. V roce 2017 byla hostem v populární televizní show americké komičky Ellen DeGeneres.

Máte nějaký sen, za nějž dlouhodobě bojujete?

Zdroj: ChelsieHill

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články