Obyčejně vyhlížející dívku porota talentové soutěže podcenila. Za svůj zpěv si ale nakonec vysloužila zlatý bzučák

Patnáctiletá dívka začala zpívat tak trochu z nudy. Musela totiž na operaci s nohou a tři roky po zákroku mohla chodit jen o berlích, takže možností, jak trávit volný čas, příliš nebylo.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Televizní soutěže, v nichž nadaní lidé předvádějí svůj talent, jsou velmi populární. Stává se, že v nich nejednou dojde k obrovskému překvapení. Třeba když podceňovaní soutěžící s tuctovou vizáží zcela oslní porotu i publikum neuvěřitelnými výkony. O to se v jednom z uplynulých ročníků soutěže Česko Slovensko má talent postarala i nenápadná patnáctiletá dívka Margaréta Ondrejková ze slovenských Čachtic.

Když nemohla chodit, začala zpívat

Obyčejně vyhlížející dívka se přihlásila do soutěže s pěveckým číslem. Zpívání ji baví a nic by nenamítala, kdyby se mohla stát profesionální zpěvačkou. Ke svému koníčku, kterému se naplno věnuje sedm let, se ale dostala náhodou. Asi rok jsem si stěžovala na bolest nohy, chůze mi dělala problémy a rodiče mě vzali na ortopedii. Nejdřív se to snažili vyléčit běžně, ale nakonec jsem musela na operaci,“ vysvětluje Margaréta.

Zákrok byl úspěšný, ale následná rekonvalescence se vlekla. Dívka se snažila najít si nějaký koníček, kterým by trávila volný čas. „Měla jsem asi tři roky roky berle a nemohla jsem chodit. Tehdy jsem se začala věnovat zpěvu,“ řekla Margaréta. Když předstoupila na pódium před porotu a publikum talentové soutěže, neskrývala jistou dávku nervozity. „Nervózní jsem, ale zatím je to v pohodě,“ podotkla dívka.

Chci něčeho dosáhnout, jsem bojovník

Strach z poroty, včetně obávaného kata Jara Slávika, ale mladá zpěvačka neměla. „Všichni se ho bojí, ale já nevidím důvod, proč bych se ho měla bát. Je to člověk jako každý,“ řekla. Když oznámila, že zazpívá známý hit Warrior od zpěvačky Demi Lovato, sálem to zašumělo. Troufnout si na tak těžkou skladbu chce odvahu. „Ona zpívá o tom, že je bojovník, a já se v tom taky vidím. Když chci něčeho dosáhnout, taky jsem bojovník,“ dodala Margaréta.

Jaro Slávik iZdroj fotografie: Nextfoto

Jakmile zazněly první tóny skladby a dívka spustila, nikdo v sále nechápal, co se právě odehrává. V těle teenagerky se ukrýval silný hlas dospělé ženy. S obtížnou písní si poradila na výbornou. Její obrovský talent a roky tvrdé práce přinesly ovoce v podobě triumfu v show. Už během jejího vystoupení zněl sálem potlesk a porotci na dívku zírali s otevřenou pusou. Když dozpívala, vysloužila si standing ovation.

Obávaný porotce stiskl zlatý buzzer

V očích talentované zpěvačky se objevily slzy štěstí. Takový úspěch zjevně nečekala. Publikum opakovaně skandovalo heslo: zlatý buzzer. Ten by nenápadnou dívku posunul přímo do finále. „Bylo to absolutně fenomenální, přirozené, šlo to z tebe. Ano, ty jsi zpěvačka,“ vystřihla dívce poklonu porotkyně Marta Jandová. „Chci tě posunout do velkého světa zábavního průmyslu, protože tam patříš. Jdeš do finále,“ poznamenal Slávik a stiskl pověstný zlatý buzzer.

Porotce Jakub Prachař má zřejmě skvělý odhad na mladé talenty. „Kdyby byla nějaká sázková kancelář, která vypisuje kurzy na tvé vítězství, já bych si na tebe vsadil,“ jako by prorokoval budoucí úspěch Margaréty hned po prvním vystoupení. Ve finále, kam dívku zlatý buzzer poslal, totiž znovu excelovala. Nakonec se stala vítězkou celého ročníku soutěže. „Je to velmi zvláštní a nečekaný pocit, protože jsem to absolutně nečekala. Bylo to to poslední, s čím jsem počítala,“ řekla bezprostředně po vyhraném finále.

Co říkáte na zpěv talentované dívky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články