Už v 5 letech se projevil její talent: Nejmladší operní zpěvačka na světě bezchybně zazpívala Ave Maria

Nedlouho po narození holčičku adoptovali manželé, kteří si všimli jejího talentu. Asi je však nenapadlo, že se z jejich dcery stane hvězda a světová rekordmanka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakmile je nějaká lidská kuriozita zapsána do Guinnessovy knihy rekordů, jde s jistotou skutečně o zcela ojedinělou záležitost, jež nemá obdoby. V knize se objevilo i jméno 10leté dívky, která vyniká v oboru, jenž je doménou dospělých. Ale ani ti mnohdy nedokážou tak úchvatně zazpívat velmi populární skladbu Ave Maria od Charlese Gounoda a Johanna Sebastiana.

Je nejmladší operní zpěvačkou na světě

Victory Brinkerová slavnou skladbu zpívá svým sametovým sopránem tak, až se doslova tají dech. Není divu, že se zapsala do knihy rekordů jako nejmladší operní zpěvačka na světě. Proslavila se už v roce 2021, kdy se dostala do finále show Amerika má talent. Nově válcuje sociální sítě video, na kterém je zaznamenáno její vystoupení v kostele, kde právě zpívá píseň Ave Maria.

To, jak dívka stojí před oltářem a zaníceně zpívá, je velmi působivé. Když zavřete oči a zaposloucháte se do melodických podtónů skladby a jejího hlasu, rozhodně by vás nenapadlo, že jde o teprve 10letou interpretku. Hlas Victory a její celkový výkon je totiž velmi vyspělý, jako kdyby patřil o spoustu let starší vynikající operní divě. Je neuvěřitelné, jak báječně nadané dítě zní.

Talent se projevil v pěti letech

Victory se narodila v únoru 2012 a má jedenáct sourozenců. Její rodiče Christine a Eric Brinkerovi ji adoptovali, když byla malé batole. Ještě jí nebylo ani 6 let, když si matka poprvé všimla jejího talentu. Dívka doma zpívala a její hlasový rozsah byl už tehdy obdivuhodně široký, což upoutalo pozornost rodičů. Ve skutečnosti disponuje Victory neuvěřitelnými třemi oktávami a umí zpívat v sedmi jazycích.

V tom, aby mohla rozvíjet svůj talent, ji podporovala celá rodina. S matkou hlasivky cvičily každý den. „Máma mě naučila zpívat a pomáhá mi věřit, že dokážu cokoli. Pokaždé najde způsob, jak mi pomoci ve všem, čeho chci dosáhnout. Vždycky mě povzbuzuje,“ svěřila se malá zpěvačka. Video, kde zpívá Ave Maria, při kterém naskakuje husí kůže, se stalo hitem internetu.

Co říkáte na působivý zpěv desetileté dívky?

Zdroj: Aleteia
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články