Když oblíbená učitelka podlehla rakovině, žáci se jí rozhodli splnit poslední přání. Nikdo nečekal, co se díky tomu rozpoutá

Inspirativní kantorka tušila, že boj s nemocí postupně prohrává. Milovaným žákům chtěla nějak pomoci i po své smrti. Na pohřbu si nepřála mít květiny, ale brašny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na oblíbeného učitele, jenž poutavě vykládal učivo, byl milý, usměvavý a inspirativní, nezapomenete do konce života. Přesně takovou kantorkou byla Tammy Waddellová. Učila 30 let a zbožňovali ji studenti i jejich rodiče. I když onemocněla zákeřnou chorobou, své milované kantorské řemeslo nepověsila na hřebík. Dokud to bylo možné, stála před tabulí mezi svými milovanými dětmi.

Vyčerpaný organismus nezvládl nápor nemoci

Lékaři Tammy diagnostikovali rakovinu, když jí bylo pouhých 58 let. Zpočátku nemoc vnímala jako výzvu, kterou musí překonat. Docházela na chemoterapii a snažila se dělat vše pro to, aby mohla být se svými žáky. Na její imunitní systém to však byl obrovský nápor, až nakonec vypověděl službu. Oblíbená kantorka musela přestat učit. Soustředila se pouze na léčbu.

Zákeřná nemoc ale neustupovala, naopak se metastázy rozšířily do plic. Nápor nemoci její vyčerpaný organismus už nezvládl. Krátce poté, co jí rakovinu lékaři diagnostikovali, Tammy zemřela. V posledních chvílích svého života byla obklopená svou rodinou. Ještě předtím, když si uvědomovala, že se neodvratně blíží konec, však stihla vyslovit své poslední přání.

Umírající žena si přála školní brašny

Umírající žena nechtěla na svém pohřbu květiny. Přála si, aby byl kostel vyzdoben něčím, co pro ni znamenalo mnohem více. Školní brašny plné učebnic, které pak budou předány chudým dětem, pro jejichž rodiče je vzdělání potomků drahé a nemohou si dovolit koupit batohy a školní pomůcky. Přesně to si na své poslední cestě přála mít oblíbená učitelka.

Při pohřbu v zaplněném kostele tedy chyběly květiny, ale nacházela se tam spousta školních brašen. Přesně tak, jak si to Tammy přála. Její rodina byla velice dojatá. Fotografii, na které bylo zachyceno úžasné gesto žáků a jejich rodin, sdílela na sociálních sítích. Pak se stalo něco neuvěřitelného. U domu rodiny zesnulé učitelky se objevovaly další a další školní batohy.

Batohy začaly přicházet z celého světa

Posílali je lidé z celého světa, které Tammy inspirovala k dobrému skutku. „Na své matce jsem měl rád její učitelské nadšení. Je to jedna z inspirací, jež mě přivedla k této profesi,“ říká Kevin Waddell, syn zesnulé učitelky, který se věnuje kantorskému řemeslu po vzoru matky. Jejím posledním přáním nebyl zaskočený. „Žila život tím, že milovala druhé. Poselství, jež se snažila předat, je přispět místním školám a dětem,“ dodal.

Kvůli čemu rádi vzpomínáte na oblíbené učitele?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám