Chybou v systému mu přišlo 60 iPhonů místo objednaných 4. Autor tiktokového videa podrobně popisuje, jak to udělal

Stačil jeden telefonát se zaměstnancem značkové prodejny a mladík udělal nejlepší obchod svého života. Je přesvědčený, že podle zákona nemusí 56 mobilů vracet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stát se přes noc milionářem je nesplněným snem většiny lidí. Přestože je to hodně nepravděpodobný scénář, úplně vyloučené to ale není. Můžete mít šťastnou ruku při výběru losu, zdědit obrovský majetek, fenomenálně investovat, vyhrát v loterii nebo přijít k penězům náhodou za mimořádně příznivých, ale velmi nezvyklých okolností. Podobně jako tiktoker, který si říká LegendsGio. Z běžného nákupu mobilního telefonu se stal obchod jeho života.

Namísto čtyř mobilů dorazily tři balíky

Když si mladík žijící ve Spojených státech objednával telefonicky nový mobilní telefon, rozhodně nečekal, že se z něho obratem stane milionář. Na DámskémDeníku jsme psali o tom, že i starý mobil může být poklad. Celkem bizarní příběh o nákupu mobilů popsal ve videu, které zveřejnil na svém tiktokovém profilu. V září si objednal čtyři kusy nových iPhonů 15 Pro Max. Jeden s úložištěm 1 TB si chtěl nechat pro sebe a zbylé tři, které už ale měly úložiště jen 265 GB, nakoupil pro své přátele.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se internetový nákup nezvrtnul ve velmi neobvyklou situaci, kterou mladík popsal ve videu. Podivné bylo už jen to, že namísto jednoho malého balíčku se čtyřmi mobilními telefony byly tiktokerovi doručeny tři docela velké krabice. Když první ze zásilek rozbalil, nestačil se divit. Nebyly v ní totiž čtyři mobilní telefony s logem jablka na zadní straně, ale bylo jich tam 20, ve druhé také a stejný počet byl i ve třetí.

@legends_gio Someone reallyyy screwed up 😭 #fyp ♬ original sound – Legends_gio

Mobily navíc prý tiktoker nemusí vracet

Navíc všechny tři balíky obsahovaly k velkému překvapení tiktokera na maximum nadupané iPhony 15 Pro Max v nejvyšší konfiguraci s 1TB pamětí. Na americkém trhu se cena jednoho pohybuje v přepočtu kolem 37 tisíc korun, renomované české internetové obchody ho nabízejí za téměř 48 tisíc. Podle serveru iDnes je dražší aktuálně jen skládací Pixel a Samsung Z Fold 5 s pamětí  512 GB. Video, na kterém tiktoker rozbaluje krabice s telefony za zhruba dva a půl milionu korun, se rychle stalo hitem internetu.

Otázkou je, jak mohlo k takové situaci vůbec dojít. Mladík tvrdí, že svou objednávku provedl telefonicky. Mluvil se zaměstnancem místního Apple Storu a poskytl mu i platební údaje. Z jeho účtu byla stržena částka odpovídající nákupu čtyř iPhonů s původně požadovanou pamětí, nikoli 60. Legends_Gio v dalším videu vysvětluje, že podle zákona není povinen podivnou zásilku vrátit odesílateli.

Prodejce pochybil, nebo jde o žert

Je možné, že se stala chyba v systému a prodejce poslal mladíkovi nadupané telefony omylem. Existuje ale také šance, že si tiktoker ze svých fanoušků na sociální síti střílí. Žádné oficiální stanovisko značkové prodejny není k dispozici. „Tiktoker tvrdí, že mu byly omylem zaslány modely iPhone 15 Pro Max v hodnotě více než 2,3 milionu, které si neobjednal. Celkem jich dostal 60 a jsou to všechno nejdražší 1TB modely,“ podivuje se twitterový profil pro jablíčkáře AppleTrack.

Co si myslíte o neuvěřitelné dodávce telefonů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články