Žena s nadváhou se chce soudit s leteckou společností kvůli tomu, že jí nepřizpůsobila podmínky

Obézní žena chce žalovat leteckou společnost za diskriminaci. V letadlech totiž pro takové lidi, jako je ona, není dostatek místa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí po celém světě si stěžuje na určitou formu diskriminace. V mnoha případech oprávněně, ale v některých bohužel ne. Nyní obletěla sociální sítě a prakticky celý internet zpráva o mladé ženě, která obvinila leteckou společnost za diskriminaci, jelikož dané letadlo nebylo přizpůsobeno jejím potřebám. Svým vyjádřením vyvolala žena bouřlivou diskuzi.

Kvůli své obezitě se nevešla do uličky

Olivia je mladá žena, která chce žít normálním životem. Před nedávnem ovšem zažila velmi nepříjemnou situaci, která ji přiměla k tomu, aby své pocity a hněv vyjádřila na sociálních sítích. Když totiž cestovala letadlem, zjistila, že letoun není absolutně přizpůsoben jejím potřebám, protože se se svými 330 kilogramy nevešla do uličky mezi sedadly. „Upřímně řečeno je diskriminace, že v roce 2023 nemohou v letadlech stavět širší uličky,“ cituje její slova web TheSun.

Mnoho lidí trpících silnou nadváhou je v případě cestování dopravními prostředky nuceno zakoupit dvě sedadla, jak je vysvětleno i ve videu zveřejněném na TikToku, v němž je zmíněn právě Oliviin problém. Žena tak také učinila, ovšem větší problém nastal právě při průchodu uličkou, do níž se prakticky nevešla. Musela se různě kroutit a otáčet, aby se mohla dostat ke svému místu. Přitom byla nucena poslouchat posměšky a nepříjemné komentáře dalších cestujících.

Plánuje zažalovat leteckou společnost

Celá rozzuřená a zoufalá zveřejnila Olivia svůj příběh na sociálních sítích, což vyvolalo bouřlivou diskuzi. Mnoho lidí se postavilo na její stranu. Podle nich má právo cestovat pohodlně a měly by být vyslyšeny její potřeby. Stejně jako ona nechápou, proč se nestaví letadla s širšími uličkami. Jiní naopak nepochopili, proč si stěžuje, když si za svou obezitu může sama. Je jen na ní, zda se svým tělem něco udělá, aby neměla problém vejít se mezi sedadla. Letecké společnosti by totiž prodělaly, kdyby bylo v letounech méně míst.

@rstudiofour Southwest airlines is being praised for their customers of size policy. #southwest #airline #plane #travel #plussize ♬ original sound – rstudiofour

Olivia si ale stojí za svým a zvažuje podání žaloby na leteckou společnost, která nevyhověla jejím požadavkům, bere to jako velkou diskriminaci obézních lidí. Tu zažila také žena, kterou posádka nepustila do letadla kvůli její váze, za což, jak jsme na DámskémDeníku psali, se jim krutě pomstila.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články