Obětovala svůj vlastní život, aby zachránila své ještě nenarozené dítě. Rodina matce posílá dojemný vzkaz do nebe

Teprve sedmnáctiletá dívka se vzdala šance na přežití, aby tak mohlo žít její ještě nenarozené dítě.

těhotná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mateřská láska je nejsilnějším citem na světě. Ženy jsou totiž schopné udělat pro své dítě cokoli, dokonce i obětovat vlastní život, a to i v případě ještě nenarozeného potomka. Důkazem toho je teprve sedmnáctiletá dívka, která se rozhodla zachránit své miminko na úkor svého zdraví a života. Její rodina nebere rozhodnutí novopečené maminky jako tragédii, ale spíše jako oběť.

Čelila velmi těžkému rozhodnutí

Když bylo Jenni šestnáct let, studovala právě druhý ročník střední školy. Do té doby zdravá a bezproblémová dívka začala trpět ukrutnými migrénami. Když se její stav nelepšil, vzali ji rodiče k rodinnému lékaři, který zařídil veškerá potřebná vyšetření. Poté přišla šokující diagnóza. Web CBSnews uvádí, že dívce našli celkem tři nádory na mozku a tři na páteři, blíže se jednalo o astrocytom třetího stupně. S okamžitým zahájením léčby měla 30procentní šanci na přežití.

Jenni tedy podstupovala agresivní chemoterapie a ozařování, díky čemuž se nádory začaly postupně zmenšovat. Ovšem krátce nato dívka zjistila, že je v 10. týdnu těhotenství. Lékaři jí oznámili, že by léčba dítěti ublížila, a tak si musí vybrat. Buď půjde na potrat, nebo ukončí chemoterapie a dítě donosí. A jak její rozhodnutí popisuje web ABCnews, ani chvíli nepřemýšlela nad tím, že by své miminko zabila. Okamžitě ukončila léčbu, aby tak zachránila své nenarozené děťátko.

Své miminko si užila jen dvanáct dní

Celá rodina doufala, že až Jenni dítě porodí, okamžitě znovu započne potřebnou léčbu. To se ale bohužel nestalo. Sedmnáctiletá dívka přivedla na svět zcela zdravé a krásné miminko, které s přítelem pojmenovali Chad. Dvanáct dní poté však Jenni zákeřné rakovině podlehla. Měla tak alespoň možnost svého synka pochovat v náručí. Přestože byla velmi slabá a zničená nemocí, ani chvíli nelitovala toho, že dala život svému dítěti.

Dívka s rakovinou u okna iZdroj fotografie: Depositphotos

Chad bude vědět, že jeho maminka byla ta nejstatečnější žena na světě, protože se rozhodla obětovat svůj vlastní život, jen aby on mohl žít. Přestože jsou členové rodiny ze ztráty Jenni velmi smutní, rozhodně jsou na ni velice pyšní. Podobně statečně se zachovala i žena, která obětovala všechny své končetiny, jen aby mohlo její dítě žít, jak jsme na DámskémDeníku již zmiňovali.

Jak byste se na jejím místě rozhodli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články