Petr jednoho rána našel své známé, jak spí na ulici v autě i s malým dítětem. „Může za to dnešní doba,“ popisuje celý příběh

Rodina je kvůli nedostatku financí nucena v podstatě žít ve svém autě. Do této nepříjemné životní situace se dostala kvůli neustále rostoucí inflaci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

„Na konci minulého týdne jsem se shledal se svými známými ve velmi nepříjemné situaci. Jinými slovy jsem je nalezl spící v jejich staré Kie nedaleko ulice, kde jsme bydleli v sousedství. Cítil jsem se trapně. Všichni byli zabaleni do několika vrstev oblečení. V kufru měli jen několik pytlů s dalším oblečením a nic víc. Působili zoufale, obzvlášť s malým dítětem. Řekli mi, že jsou nuceni spát v autě, protože na ně padla krize životních nákladů, kterou jednoduše nezvládli,“ vypráví Petr.

Vyhazov z práce

Stále více rodin v České republice končí bez domova kvůli rostoucím nákladům, zvyšujícím se účtům, cenám potravin a hypotéky. Mnoho domácností jen těžce vychází s penězi. Petr uvedl příběh svých známých. Jde konkrétně o dvě dospělé nezaměstnané osoby a jejich dítě. Všichni spí v autě ve městě. Do této situace rodinu přivedly dva vyhazovy ze zaměstnání.

„Mají u sebe jen několik tašek s nezbytnostmi,“ uvedl čtenář Petr. Do této problematiky zasahuje také podpůrná skupina, ta uvádí: „Stále častěji se setkáváme se situací, která není zrovna běžná. Snažíme se najít to nejlepší řešení.“ Podpůrná organizace hledá pro takové rodiny náhradní možnosti ubytování. Také zvažuje možnosti, jak jim pomoci dlouhodobě, například zaplatit kauci, aby se někde zabydleli, než začne zima.

Okolí nabídlo pomoc

Petrovi se známých zželelo, a tak jejich trable sdílel na svých sociálních sítích s žádostí o pomoc okolí. Řada lidí nabídla rodině volný pokoj. Jeden z nich například napsal: „Doma jsme se rozhodli, že jim poskytneme jeden z těchto velkých pokojů,“ a přidal foto ubytování. Další komentáře zněly takto: „V tak smutné době žijeme. Tohle by se dnes prostě nemělo stávat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další napsal: Bezdomovců začne přibývat, je to opravdu smutné.“ Byla založena také podpůrná stránka, která má pro rodinu vybrat potřebné peníze. Petr svůj příběh zakončuje slovy: „Je mi jich velmi líto. Nebyli jsme pár měsíců v kontaktu, neměl jsem tušení, v jaké jsou situaci. Nadále budu dělat vše pro to, aby se vše ustálilo a zlepšilo. Jsou to dobří lidé. Tohle si nezaslouží.“

Jaký vliv má inflace na vaši rodinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů