Rodina chtěla utratit svoje štěně, protože je už nudilo. Po pár minutách veterinář zjistil šokující pravdu

Namísto toho, aby se ke svému štěněti chovali jako ke členovi své rodiny, brali ho jako obyčejnou věc, kterou mohou odhodit, když se jim přestane líbit.

Černobílé štěně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh štěněte Simby je dojemný a ukazuje, jak mnoho lidí nevnímá své domácí mazlíčky jako členy rodiny, ale spíše jako „věci“, kterých se mohou zbavit, když je přestanou bavit. Jedna věc je zbavit se štěněte humánním způsobem. Tím je myšleno například darovat štěně jinému členovi rodiny, případně někomu cizímu, kdo by se o něj staral a kdo by mu dal lásku, kterou si zaslouží. Pak je zde možnost využít služeb útulku. Ale utratit štěně jen proto, že už ho nechcete? To je to nejhorší, co člověk může udělat.

Simba měl v životě obrovskou smůlu

Simbova rodina se rozhodla, že musí být utracen, protože byl „nudný“ a neustále smutný. Jeho lidští rodiče už ho jednoduše nechtěli. Tento přístup je vůči zvířatům krutý a nezodpovědný. Aby se zabránilo podobným situacím, je důležité, aby majitelé zvířat lépe pochopili, co všechno obnáší péče o mazlíčky. Simba se naštěstí dostal na veterinární kliniku, kde byl vyšetřen, a zjistilo se, že má na těle klíště, což bylo příčinou toho, proč nebyl veselý a proč rodině přišel tak nudný.

Simba byl nemocný

Každý, kdo si pořizuje zvíře, byl si měl být vědom toho, že se bude starat o živého tvora. A ten samozřejmě může mít různé zdravotní problémy, které mohou vést ke změně jeho chování. Proto je nutné, aby se majitelé pravidelně starali o své mazlíčky a pečovali o jejich zdraví a pohodu. Simba byl nakonec adoptován novou rodinou, která ho miluje a stará se o něj jako o člena rodiny. Je důležité, aby se lidé přestali dívat na zvířata jako na věci, ale viděli v nich živé bytosti, které potřebují péči a lásku. Simba byl zachráněn, ale mnoho dalších zvířat nemá tolik štěstí. 

Každé zvíře si zaslouží lásku

Naštěstí se najde hodně lidí, kteří adoptují zvířata z útulků a věnují jim lásku a péči, kterou si zaslouží. Simbův příběh by mohl být inspirací pro lidi, kteří zvažují, zda si pořídit domácího mazlíčka. Zvířata jsou živá stvoření, která vyžadují péči, lásku a pozornost. Majitelé zvířat by měli být připraveni na to, že péče o zvíře je velkou zodpovědností a že se o něj budou muset starat po celý jeho život. V současné době existuje mnoho organizací, které pomáhají opuštěným a zraněným zvířatům

Pokud přemýšlíte nad tím, že si nějaké zvíře pořídíte, zvažte využití služeb útulků a zachraňte zvířátka, která neměla štěstí a touží po obrovské lásce.

Co si o takovém chování vůči domácím mazlíčkům myslíte?

Zdroj: Newly
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články