Opuštěného a umírajícího poníka nalezli na hromadě sutin. Přes všechny nemoci se ho naštěstí podařilo zachránit

Tým anglických dobrovolníků zachránil vyhublého a téměř mrtvého poníka, jehož šance na přežití byly opravdu velmi nízké.

bílý poník i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Po celé zemi existuje obrovské množství různých útulků, záchytných stanic a organizací, které se snaží pomáhat opuštěným zvířatům všech možných druhů. Spousta lidí se domnívá, že se jedná především o místa pro toulavé psy a kočky, ale to je pouze část z nich. Existují organizace, jejichž zaměstnanci a dobrovolníci pečují nejen o opuštěná domácí zvířata a dobytek, ale také třeba o koně a poníky.

Kdo nebo co je Redwings?

Redwings je největší britská charitativní organizace pro koně, která je zodpovědná za více než 2 000 koní, poníků, oslů a mezků. Je financována výhradně z darů od laskavých a štědrých obyčejných lidí. Tato společnost se snaží poskytovat a podporovat péči a ochranu všech těchto zvířat tím, že nabízí místo a bezpečí těm, kteří to potřebují. Do rukou nových majitelů poté vrací ty, jež mají potenciál pro plnohodnotný život.

Tato organizace razí heslo, že každý kůň, poník, osel a mezek má právo na šťastný a zdravý život bez strachu a zanedbávání. Redwings zachraňuje opuštěné, týrané a zanedbané koně a osly z celé Velké Británie a poskytuje jim bezpečné místo k životu. Poskytuje zároveň základní veterinární léčbu, rehabilitaci a celoživotní péči. Zaměstnanci a dobrovolníci této organizace opravdu mají srdce na pravém místě. A jeden z posledních případů, který museli řešit, vás jistě chytne za srdce.

Mysleli si, že to poník nepřežije

V loňském roce byli zaměstnanci z Redwings přivoláni k nebohému pětiměsíčnímu poníkovi. Ten nehybně ležel hlavou dolů na hromadě sutin obklopený pneumatikami a zakrytý starou matrací. Byl velmi vyhublý a jeho zdravotní stav napovídal brzké smrti. Nakonec se ho podařilo postavit na nohy a zahřát, poté ho dobrovolníci převezli do zvířecí nemocnice, kde zůstal dva týdny. Dostal jméno Barney.

Redwings Horse Sanctuary is caring for a foal found collapsed in a pile of rubble in Essex. The colt – named by…

Zveřejnil(a) National Equine Welfare Council dne Středa 15. února 2023

Lékaři zjistili, že hříbě potřebuje rychlou operaci, jinak zemře. Nemohl se udržet na nohou, měl infikované rány po celém těle a byl pokrytý roztoči a červy. Jeho léčba trvala několik týdnů. Každý den mu musely být měněny obvazy zanícených ran, neustále ho svědily nohy, protože měl i svrab. Jeho hubené tělo se stále třáslo zimou, takže ho museli zakrývat dekami. Barney byl velmi tichý a smutný poník.

Nyní je z něj nový a hlavně zdravý poník

Avšak postupem času se jeho zdravotní stav zlepšoval. Hojení trvalo několik týdnů, až konečně přišel den, kdy mu byl sundán poslední obvaz. Nyní je Barney zdravý poník plný života, který miluje skákání a běhání ve svém novém výběhu. Dle jeho veterinářky se jedná o velmi bystrého a odvážného poníka. Daří se mu velmi dobře a právě to je důvod, proč to zaměstnanci a dobrovolníci z Redwings všechno dělají.

kůň ve stáji iZdroj fotografie: Pexels

Navzdory vyšetřování a pátrání po původním majiteli Barneyho se nepodařilo nikoho dohledat. Nyní je tedy tento statečný poník plnohodnotným obyvatelem této skvělé organizace. Minulý rok Redwings přijala 109 koní a poníků, včetně Barneyho. V loňském roce její zaměstnanci identifikovali a zasahovali u 175 případů, přičemž zlepšili podmínky 622 koní prostřednictvím rad majitelům nebo odebráním těchto zvířat do své péče.

Co říkáte na práci této organizace?

Zdroj: Redwings
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů