Ve svém novém bytě objevil díru vedoucí do podzemí. Nakonec zjistil, že nejde jen o jednu místnost

Když si mladík hledal své první bydlení, byl z malého bytu nadšený. Poklopu v podlaze obýváku si vůbec nevšiml a nezmiňuje se o něm ani kupní smlouva.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Koupě starého domu nebo bytu může být někdy dost překvapivá. Přesvědčil se o tom i novopečený majitel bytu v lázeňském městečku Leamington v britském hrabství Warwickshire. Přestože se domníval, že si nový domov před koupí dobře prohlédl a má jasno o tom, v jakém je stavu nebo jak je velký, ve skutečnosti to byl omyl. Nevědomky si totiž pořídil mnohem víc místností, než je v kupní smlouvě uvedeno.

Našel tajemnou bránu do podzemí

Člověk si nikdy nemůže být stoprocentně jistý, co mu život přinese do cesty. Když se mladík z Irska rozhodl poprvé si pořídit vlastní bydlení, ani na vteřinu ho nenapadlo, jaké nečekané dobrodružství prožije. Přestěhování do malého bytu ve městečku Leamington proběhlo bez komplikací. Ale pak muž podle webu DailyEdge narazil na zvláštní tajemství, které dům skrývá.

Až po několika dnech si nový majitel všiml skrytého poklopu v podlaze obývacího pokoje, o kterém se kupní smlouva nezmiňuje. Vůbec si neuvědomoval, že by ho viděl, když si byl před koupí malý byt prohlédnout s realitním makléřem. V opačném případě by totiž rovnou chtěl vědět, k čemu je určený. Přemohla ho zvědavost. Chtěl prostě zjistit, co je pod poklopem.

Pod bytem bylo několik místností

Když dvířka v podlaze obýváku otevřel, nemohl uvěřit vlastním očím. Sešel po schůdcích a pod svým bytem objevil kryptu jako z hororu. Podle serveru PositiveVibration se najednou ocitl na podivném starobylém místě, které bylo pravděpodobně součástí někdejšího kláštera. Při průzkumu podzemního prostoru mladík s údivem zjistil, že nejde jen o jednu místnost.

Chodba s klenutým stropem se rozvětvovala a ukázaly se další místnosti. V jedné bylo i cosi, co mladíkovi připomínalo hrobku. „Dostal jsem skvělou nabídku na byt a neuvědomil jsem si, jakou má hodnotu, dokud jsem se nenastěhoval a nenašel ten prostor. Byl jsem vzrušený, když jsem ho prozkoumával. Je ale velmi děsivé žít nad něčím takovým sám,“ cituje majitele bytu web DailyStar. Video z objevení chodeb, které mladík nahrál na Youtube už před jedenácti lety, má přes 7,6 milionu zhlédnutí.

Co říkáte na překvapení, které se skrývalo pod bytem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články