Nostradamova předpověď na rok 2024: Raději se připravte na nejhorší, čekají nás krušné časy

Blíží se konec roku a lidé se nemohou dočkat, co přinese nastávající rok 2024. Nostradamus to však věděl, světu předpověděl nepříliš pozitivní proroctví.

                   

Michel de Nostredame, známý pod jménem Nostradamus, byl francouzský lékař, astrolog a vědec žijící v 16. století. Nejvíce se však zapsal do dějin svými proroctvími na několik let dopředu. Předpověděl například pád Světového obchodního centra v New Yorku 11. září 2001, smrt krále Jindřicha II., atentát na papeže Jana Pavla II., dokonce i pandemii koronaviru. Nyní jsou všichni zvědaví, co si prorok připravil pro rok 2024.

Budoucnost nevypadá příznivě

Francouzský astrolog předpovídá pomalou zkázu světa, k níž vede hladomor a přírodní katastrofy. Globální oteplování, prudký nárůst inflace, která způsobí nedostatek potravin, asteroidy a nástup umělé inteligence, to všechno postupně zničí lidstvo, jak uvádí web Pluska. Pro svá proroctví se nechával inspirovat především biblickými texty a vlastními zkušenostmi s oceánem.

Nikdo však nezná přesné datum, kdy by ke konci světa pomocí všech těchto ničivých událostí mělo dojít, byl si však jistý, že ke všem těmto událostem dojde a právě ony budou příčinou zničení lidstva a samotného světa. Není divu, že se Nostradamovi přezdívá „prorok zkázy“. Podobně jako Baba Vanga ani on budoucnost nevidí nijak příznivě. O jejích proroctvích jsme se také zmiňovali na Dámském Deníku. Nás ale nyní nejvíce zajímá, co má přinést nadcházející rok 2024.

Pád krále Karla III. a nový papež

Jedna z předpovědí uvádí abdikaci britského krále Karla III., na jehož místo by měl nastoupit nový král, ovšem neměl by to být princ William, ale zřejmě Harry. Nostradamova slavná kniha Les Propheties (Proroctví) v jedné z pasáží uvádí, že král ostrovů bude vyhnán násilím a trůn ovládne ten, kdo nebude mít žádné znamení krále. Vše tedy nasvědčuje tomu, že právě Harry by měl být nástupníkem, jak zmínil server EuroNews.

úřad papeže iZdroj fotografie: Freepik
Podle Nostradama by měl být papež v roce 2024 nahrazen

Stejně tak by měla proběhnout velká změna v papežském stolci. Papež František by dle astrologa měl být brzy nahrazen. Předpovídá tedy smrt stávající hlavy katolické církve, jež nedávno oslavila 87. narozeniny. Je však známo, že papeže doprovází zdravotní problémy, které ho dokonce donutily vynechat účast na klimatickém summitu OSN, kdy se potýkal se zánětem plic.

Námořní bitva mezi Čínou a Tchaj-wanem

Prorok také hovoří o rudém protivníkovi, jenž zbledne strachem, a velký oceán se děsí. To jsou slova, která by mohla mluvit o velké bitvě mezi Čínou, jež představuje rudého protivníka, a Tchaj-wanem na moři. Podle diplomatů je jednou z největších současných světových hrozeb právě možná čínská invaze a nezapomínejme, že Peking disponuje jednou z největších námořních armád.

Co říkáte na Nostradamova proroctví pro rok 2024?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články