V noční tramvají ženu obtěžoval opilý a zápáchající bezdomovec. Po chvilce už to nevydržela a vytočila strážníky

Bezdomovci v MHD často představují velký problém. Své o tom ví i čtenářka, jež se v dopise zaslaném do redakce svěřila se svým nepříjemným zážitkem.

i Zdroj fotografie: ŠJů (cs:ŠJů)/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Zimní období, se kterým jsou spojeny nízké teploty často se pohybující i pod bodem mrazu, je velmi neoblíbené u mnoha lidí, především však u bezdomovců. Ti se proto uchylují na místa, kde je teplo a kde se mohou alespoň na chvíli ohřát. Většina z těchto lidí bez domova však nepříjemně zapáchá, a navíc jsou často posilněni alkoholem, takže mohou být agresivní. Své o tom ví naše čtenářka Andrea K. z Prahy, která nám napsala: „Nedávno jsem v tramvaji zažila fakt nepříjemné chvíle kvůli bezdomovci.

Noční tramvají jezdila často

Paní Andrea je devětatřicetiletá maminka čtyř malých dětí. Pracuje na tři směny, a jelikož mají v rodině pouze jedno auto, které používá manžel, jezdí obvykle tramvají. Přestože měla ze začátku obavy z nočních jízd v MHD, po čase si zvykla. Za což ji obdivuji, protože já bych měla velký strach jezdit v noci veřejným dopravním prostředkem. „Už dřív jsem narazila na zvláštní lidi, ale nikdy s nikým vlastně nebyl problém, žádné nebezpečí jsem necítila. Až do minulého týdne,“ uvádí paní Andrea.

Jako každý den, když měla noční, uložila své děti do postele, dala jim dobrou noc a šla se nachystat do práce. Poté se rozloučila s mužem a odešla na noční tramvaj. „Manžel mi nabízel, abych si vzala auto, ale nechtěla jsem. Dlouho jsem neřídila, navíc ve sněhu, takže jsem se bála. MHD je pro mě přece jen bezpečnější,“ popisuje čtenářka. Ten večer navíc hodně sněžilo a byla opravdu zima. Na zastávce čekala sama a doufala, že tramvaj brzy přijede.

Opilý bezdomovec ji obtěžoval slovně i fyzicky

Paní Andrea po příjezdu tramvaje nastoupila a sedla si dozadu. Všimla si, že je v dopravním prostředku sama. Na další zastávce však přistoupil další pasažér. Od pohledu bylo ženě jasné, že je to bezdomovec. Muž byl špinavý, měl na sobě několik vrstev otrhaného oblečení a opravdu silně zapáchal. Přestože byla tramvaj prázdná, sedl si přímo za ni. „Myslela jsem, že omdlím. Z toho smradu se mi dělalo zle. Chápu, že je lidem bez domova zima, ale do MHD by jim měl být bez lístku zakázán přístup,“ stěžuje si žena.

Modlila se, aby na místo dojela v pohodě. To se však nestalo. Muž na ni začal nejprve nesrozumitelně mluvit. Ženě bylo jasné, že je opilý. Měl nechutné a oplzlé řeči, avšak nezůstalo jen u nich. Když na něj paní Andrea nereagovala, začal na ni sahat. To už nevydržela a okamžitě vstala. Bezdomovec ji však následoval. V tu chvíli vzala mobilní telefon a zavolala policii. A dobře udělala. Jak totiž informuje také web DPP, stále roste počet případů nejen výtržnictví, kdy bezdomovci dělají problémy v MHD. V takových situacích byste měli bez váhání kontaktovat Policii ČR.

Chlapec v MHD odmítal sundat špinavé boty ze sedačky a blokoval místo na sezení. Cestující mu udělil řádnou lekci slušného chování

Naštěstí vše dobře dopadlo, žena vystoupila na nejbližší zastávce, kde si policie výtržníka odchytila. „Chtěla jsem tímhle varovat všechny, aby si dali při nočních jízdách hromadnými dopravními prostředky pozor. Lidi bez domova jsem vždycky litovala, tato nepříjemná situace ale změnila můj názor. Je však pravda, že ne všichni bezdomovci jsou zlí a nebezpeční. Někteří bez váhání riskují svůj život, aby pomohli ostatním. Takto tomu bylo i v případě muže, jenž z hořícího domu zachránil celou rodinu a o jehož příběhu jsme již na DámskémDeníku psali.

Co si myslíte o bezdomovcích v MHD?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články