Noční můra v letadle: Cestující se pomstila matce s dítětem, které ji po celou dobu letu obtěžovalo

Po náročném dni žena doufala, že se během patnáctihodinového letu prospí a načerpá síly. Její představa ale dostala první trhlinu už ve chvíli, kdy za ni usedli rodiče s batoletem.

interiér letadla i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cestování letadlem je vzrušující dobrodružství. Namísto nevšedního zážitku se ale někdy může změnit v noční můru. Přesvědčila se o tom na vlastní kůži i žena z Velké Británie, která měla před sebou patnáctihodinový let. Měla za sebou náročný den a doufala, že si během cesty odpočine. Jenže se šeredně spletla, což ji blesklo hlavou už ve chvíli, kdy si všimla, že poblíž jejího sedadla se usadila rodina s tříletým dítětem.

Rodiče s batoletem seděli v další řadě

Velmi dlouhý let je fyzicky i psychicky náročný pro dospělého člověka, natož pro batole. Jste se stovkami lidí uvěznění ve stroji, který pluje v mnohakilometrové výšce. Pokud se vám nepodaří usnout, nudíte se, nervy pracují a víc si uvědomujete, jak jste polámaní z dlouhého sezení v nepříliš pohodlných sedačkách, jež jsou na sebe dost těsně namačkané. Vyděšené malé děti zejména během startu a přistání pláčou a křičí, ale mohou pořádně znepříjemnit všem pasažérům celý let, jak psal DámskýDeník.

Žádný velký komfort se tedy nekoná. Může být ale hůř, když podrážděné batole během letu začne vyjma svých rodičů otravovat i ostatní pasažéry. Podle deníku Mirror byl patnáctihodinový let pro Britku, která cestovala se svým manželem, opravdu tvrdou zkouškou trpělivosti a psychické odolnosti. Rodiče s rozjíveným tříletým batoletem seděli přímo za jejím sedadlem. Představa, že si v letadle odpočine, se rozplynula jako pára nad hrncem.

Dítě kopalo do sedadel a tahalo ženu za vlasy

Dítě nemělo vlastní místo a sedělo matce na klíně. „Během prvních dvou hodin letu kopalo do mého a manželova sedadla, stoupalo si rodičům na klín, šťouchalo do nás, tahalo mě za vlasy, za oblečení, strkalo papíry do mezery u opěradel našich sedadel. Bylo to hrozné,“ cituje rozhořčenou ženu deník NottinghamPost. Na řádění nevychovaného potomka rodiče prý nijak nereagovali. Britka a její partner to mlčky snášeli, protože si uvědomovali, že cestování s dětmi je náročné.

Malý chlapec se vteká a pláče iZdroj fotografie: Freepik

Nakonec dítě usnulo, což britskému páru dalo naději, že si konečně odpočinou a možná i zdřímnou. „Když po čtyřech hodinách šíleného letu dítě konečně usnulo, sklopila jsem si mírně sedadlo a doufala, že také usnu. To se ale jeho matce nelíbilo. Okamžitě mi zaklepala na rameno a požádala mě, abych sedadlo narovnala do původní polohy, aby měla pohodlí,“ vypráví frustrovaná pasažérka. Přestože si uvědomovala, že to pro matku s dítětem není komfortní, jistým způsobem se jí pomstila.

Takové chování dítěte měli rodiče zarazit

Narovnat sedačku totiž odmítla. Měla ale morální dilema. „Chápu, že mít dítě na klíně není pohodlné, ale byla jsem zklamaná. Také jsem se necítila pohodlně, když mě její dítě obtěžovalo. Nedalo mi to rozhodnutí ale spát celé hodiny,“ uvedla žena na sociální síti Reddit. Reakce na sebe nedaly dlouho čekat. Patnáctihodinový let s malým dítětem na klíně? Měli mu koupit vlastní sedadlo,“ napsal jeden z diskutujících. „Jsem rodič a nikdy bych nedovolil, aby se mé dítě tak chovalo,“ napsal jiný. „Při tak dlouhém letu je jasné, že si všichni nakonec položí sedačky, vždyť si za to zaplatili,“ myslí si další.

Co říkáte tomu, jak žena zareagovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články