Ze života Karla Gotta: Měl si vzít Bohdalovou a doma nikdy nechodil v teplákách

Miláček národa Karel Gott měl svá tajemství jako každý jiný člověk. Několik z nich odhalil ve své knize Má cesta za štěstím.

Karel Gott v růžové košili i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Kdo by neznal několikanásobného českého slavíka? Karel Gott byl miláčkem národa, který by letos oslavil své třiaosmdesáté narozeniny. Populární zpěvák měl však také svá tajemství, o kterých nevěděl nikdo kromě jeho nejbližších. Svou lásku zasvětil manželce Ivaně Gottové, se kterou měl slavík dvě dcery. Partnerka mu uspořádala vzpomínkové koncerty.

Přízeň zpěvákovy matky

Málokdo však ví, že stačilo málo a z Jiřiny Bohdalové by se stala Jiřina Gottová. Pojí se k tomu vtipná historka z rodinného zákulisí. Herečka jednou přišla ke Gottovým domů, tehdy bydlel zpěvák ještě s rodiči. Jeho maminka si ji vzala stranou a řekla jí, že by si moc přála, aby se dali se zpěvákem dohromady. Bohdalová však namítla, že je starší a má již dceru.

To však paní Gottové vůbec nevadilo. A tak odcházela Bohdalová s obrovskou fotografií Gotta domů. Ze svatby sice nic nebylo, ale přesto byli spojeni aspoň přátelským poutem po celý život. Další zajímavou informací je ta ohledně domácího oděvu slavné legendy. Elegantně oblečení chodil totiž i doma v soukromí. Nikdo na něm nikdy neviděl třeba plandavé tepláky, nebo chlupaté pantofle.

Nikdy nebyl u Krause

Nic takového. Určité dekorum zachovával i v těch nejintimnějších chvílích. Do elegantního oblečení byl však naprostý blázen. Ročně dokázal za košile a obleky utratit až dva miliony korun. Heslo, že šaty dělají člověka, pro něj mělo stěžejní význam. Zpěvák se mimoto například nikdy neúčastnil známého pořadu Show Jana Krause. Což bylo zvláštní, když byli přáteli a známými.

Karel Gott s Jiřinou Bohdalovou iZdroj fotografie: Nextfoto

Vysvětlení napsal Karel Gott do své knihy s názvem Má cesta za štěstím. Gott cítil po celý život ke Krausovi respekt, obdiv a úctu. Kromě své vlastní známosti měli také společné přátele. Krausovo pozvání do show však Gott vždy odmítl. Obával se, že nebude mít dostatečně bystré a rychlé reakce jako hlavní moderátor. V soukromí se s ním však bavil naprosto nenuceně.

Která zpěvákova píseň je vaše oblíbená?

Zdroj: Ženy
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund