Karel Gott po sobě zanechal poklad. Ukryl ho u své sestřenice

Během několika rekonstrukcí, kterými prošla slavná mistrova vila na Bertramce, se spousta jeho unikátních elpíček a knih přesunula do rodinné nemovitosti na venkově.

Zpěvák Karel Gott i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Nedávno odešla na věčnost sestřenice legendy české hudební scény Karla Gotta (†80) a jeho poslední příbuzná Hana Zímová (†78). Žila v domě v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kde trávil i její slavný bratranec dětství u prarodičů. A často se tam vracel i v dospělosti, nejen proto, že tam jsou pochovaní i jeho rodiče. Sám si prý také přál, aby právě tam bylo místo jeho posledního odpočinku, což se ale nestalo. V domě jsou ukrtyé mistrovy poklady.

Do domu putovaly věci z Bertramky

Několikanásobný slavík jezdil do Újezdu velmi rád. Nejdřív za babičkou a dědou a pak za nejmilejší sestřenicí Hankou. Ta v domě rodiny žila se svým přítelem Oldou Havránkem (†78), který byl mistrovým dobrým přítelem i řidičem. Po jeho smrti se zdravotní stav jeho družky začal zhoršovat a na konci března po dlouhé nemoci zemřela. Po její smrti se podle serveru Aha! ukázalo, že v domě jsou uložené doslova zlaté poklady po jejím bratranci.

Fanoušky zbožňovaný zpěvák během svého života nashromáždil spoustu zajímavých věcí. Do proslulé luxusní vily na Bertramce, kde mistr bydlel, se ani zdaleka nevešly, a tak skončily v Újezdě. Když se před lety předělávala Gottova Bertramka, nebylo tam už místo pro řadu věcí. Takže sem Karel navozil stovky gramodesek, které sbíral. Jsou mezi nimi unikáty, které by určitě potěšily kdejakého sběratele,“ cituje server zdroj blízký rodině, který si nepřál uvést své jméno.

Táta tam měl spoustu krásných věcí

Mezi alby měla být výjimečná elpíčka ze Spojených států, Francie, Itálie, Anglie nebo Německa, nad kterými by zaplesalo srdce nejednoho sběratele. „Táta měl spoustu krásných věcí. Knížky, desky, sošky… Jak se zmenšoval jeho prostor na Bertramce, musel je někam přesunout. Pamatuju si, jak jsme vezli do Újezdu plné auto nejen gramodesek, ale i knížek a cédéček,“ řekla serveru mistrova nejstarší dcera Dominika Gottová (49).

Do Újezdu věci převezl právě Gottův tehdejší řidič. „Táta se bál, aby o to při těch přestavbách nepřišel, aby to někdo nevyhodil, takže mu Olda s tím stěhováním pomáhal,“ dodala Dominika s tím, že věří v to, že se unikátní a cenný archiv po jejím otci zachová a dostane se do správných rukou. „Určitě by tam měl někdo z tátových přátel zajet a ujmout se toho. Já se teď do Česka nedostanu, snad na podzim,“ podotkla mistrova dcera, která žije ve Finsku.

Dům v Újezdě je rodinná památka

Právě se svou nejstarší dcerou legendární zpěvák do Újezdu často jezdil. Po svatbě s Ivanou Gottovou (47) návštěv údajně ubylo, ale bral tam i svoje mladší dcery Charlottu (16) a Nelly (13). Co bude s domem, kde mistr trávil dětství a kde se ukrývají stovky gramodesek z celého světa z 50. až 70. let minulého století, není jasné. „Je to tam moc krásné. Doufám, že Hančina rodina ten dům prodávat nebude a nechají si ho. Je to vlastně rodinná památka,“ dodala Dominika.

Co říkáte na poklad mistra, který ukrývá dům v Újezdě?

Zdroj: Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články