Chtěl unést malého chlapce, ale tvrdě narazil: 8letý Víťa řekl jednu větu, kterou ho úplně paralyzoval

Neznámý muž se snažil přimět osmiletého školáka k tomu, aby s ním odešel. To, co mu chlapec řekl, jej vyvedlo z míry.

únos i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cílem počínání každého rodiče je, aby jeho potomek byl v bezpečí. Proto děti už od malička učí, aby znaly své jméno, adresu bydliště, případně i telefonní číslo. Ti obezřetnější je naučili, jak zavolat policii, záchranku, hasiče či univerzální tísňovou linku 112. Automaticky to však neznamená, že se v nějaké ošemetné situaci děti budou umět správně rozhodnout. Existuje jeden způsob, který je velmi populární.

Dítě zastavil muž na chodníku

Rodiče si s dětmi domluví specifický signál – heslo nebo nouzovou SMS zprávu. Jakmile se potomek ocitne v nějaké nestandardní situaci, dá tímto signálem najevo hrozící nebezpečí. Přesně to se stalo 8letému Vítkovi. Když vyšel po vyučování ze školy, pomalu kráčel domů. Tentokrát šel sám, protože jeho kamarád bydlící v sousedství byl nemocný. Osamocené dítě upoutalo pozornost neznámého muže.

Začal se odvíjet příběh jako z nějakého nervy drásajícího filmu o pedofilním predátorovi. Muž přišel k Vítkovi a požádal jej, aby šel s ním. Vypadal seriózně, působil mile a rozvážně. Ani trochu nevypadal násilnicky nebo nějak nebezpečně. Vyrukoval s historkou, že jej Vítkova maminka požádala, aby hocha přivedl domů, protože se stalo něco nečekaného. Měla nehodu, ale je v pořádku a chce mít Vítka co nejrychleji doma.

Tajné slovo cizí člověk nezná

Přestože chlapce opakovaně ujišťoval o maminčině bezpečí, byl Vítek vyděšený. Měl o maminku strach. Zbývalo jen málo a s neznámým mužem by odešel. Vzpomněl si však na varování rodičů. S cizími lidmi se nemá bavit. Když jej osloví neznámý člověk a bude mu tvrdit, že jej rodiče posílají, musí po něm chtít heslo. Tajné slovo, které si rodiče s Vítkem právě pro takové situace domluvili. Nikdo jiný než oni tři ho nezná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je obdivuhodné, že si na dohodu s rodiči ve stresu 8letý chlapec vzpomněl. Jakmile jej někdo bude vyzvedávat, musí se na heslo zeptat. Když ho dotyčný bude znát, může s ním odejít. Muž k němu už natahoval ruku a v tom jej Vítek zaskočil otázkou: „Jaké je naše tajné slovo?“ Neznámý byl zaskočený, zarazil se a začal se rozhlížet po okolí. Okamžiku jeho nepozornosti chlapec využil a utekl, což jej zřejmě zachránilo před nebezpečným predátorem.

Co jste řekli dětem, aby udělaly v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články