Nezaměstnaný pár chtěl honosnou svatbu, ale neměl peníze. Rozhodl se je proto dostat ze svých přátel

Když se jí kamarádka svěřila, že se bude vdávat, měla z toho radost. Úsměv na tváři jí ale ztuhnul, jakmile se dozvěděla, kdo by měl velkolepou svatební oslavu platit.

Nevěsta líbá ženicha i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Svatební den je jedním z nejkrásnějších v životě, na který páry dlouhé roky vzpomínají. Přejí si oslavit vstup do manželství s rodinou a přáteli, ideálně na nějakém krásném místě a s bohatou hostinou. Jejich plány někdy brzdí jen omezený finanční rozpočet. S penězi na svatbu si ale hlavu moc nelámali nezaměstnaní snoubenci. „Nechápu, jak si mohli myslet, že jim všechno zaplatíme,“ napsala do redakce DámskéhoDeníku jejich rozčílená kamarádka paní Alena K. z Plzně.

Nemají práci, ale chtějí velkou svatbu

Všechno začalo celkem nevinně. Kamarádka paní Aleny se jí svěřila, že se s partnerem plánují vzít. „Byla tak šťastná, že ji požádal o ruku. Moc jsem jí to přála, zaslouží si konečně pořádného manžela. Ale trochu mě zaskočila, když začala mluvit o velké svatbě, na kterou mě pozvala,“ vypráví čtenářka. Původně se totiž domnívala, že kvůli finančním problémům se snoubenci vezmou jen na radnici se svědky.

Nevěsta před svatbou připravila seznam požadovaných darů. Po obřadu vypukla obrovská hádka. Novomanželé nedostali to, co chtěli

Oba jsou totiž podle slov paní Aleny nezaměstnaní a žijí jen z podpory a sociálních dávek. Představa, že jsou z toho schopní ušetřit balík na velkou svatbu, se jí zdála být zcela mimo realitu. „Pomyslela jsem na to, že pronájem salonku a hostina pro pár nejbližších, nemluvě o šatech, květinách a tak dále, vyjde minimálně na sto tisíc. Kde by na to vzali,“ svěřila se paní Alena. Jenže se ukázalo, že její úvahy jsou poněkud přízemní.

Každý svatebčan musí přispět 8 tisíci

Kamarádka totiž plánovala honosnou svatbu se vším všudy pro desítky hostů. „Byla jsem v šoku, když jsem ji poslouchala. Vůbec jsem nechápala, jak ve své situaci může chtít uspořádat něco tak drahého. Rychle jsem ale pochopila, v čem je zakopaný pes,“ uvedla paní Alena. Snoubenci totiž nehodlali utratit ze svého skoro ani korunu. V podstatě celou svatbu a navíc ještě líbánky jim měli zaplatit právě pozvaní hosté.

iZdroj fotografie: Pixabay

Namísto svatebních darů totiž chtěli po přátelích a blízkých peníze, respektive konkrétní sumu. „Každý host jim měl věnovat předem 8 tisíc korun. Myslela jsem, že zešíleli. Taková nehoráznost. Mám platit jejich svatbu a líbánky? To ani omylem,“ prohlásila rázně paní Alena. Dodala, že celá situace jí přijde absurdní a nemá v plánu se svatby zúčastnit. „Místo toho, aby si našli práci a vydělávali, mají v hlavě jen takovéto blbosti,“ uzavřela svůj příběh čtenářka.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články