Nevěsta se rozhodla nepozvat svého otce na svatbu, to ale netušila, jaké tím rozpoutá peklo

Vztahy uvnitř spousty rodin bývají velmi napjaté a křehké. Stačí jen zdánlivá maličkost a všechno se rychle může začít hroutit jako domeček z karet.

Smutná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při plánování veselky ladí snoubenci všechny detaily, aby se jejich velký den perfektně vydařil. Přestože nakonec drobnosti nemusí klapnout podle jejich představ, důležité je, že svůj svazek mohli zpečetit a oslavit společně s rodinou, přáteli a známými. Napjaté vztahy uvnitř některých rodin ale můžou všechno zhatit. Své o tom ví Lucie D. z Tábora. „Nápad nepozvat otce na svatbu se změnil v noční můru,“ napsala do redakce DámskéhoDeníku.

Otec opustil matku, když byla malá

Naplánovat svatbu je složité. Budoucí novomanželé totiž musí často učinit i rozhodnutí, která nejsou příjemná, mohou zranit city ostatních lidí. „Nebylo to vůbec snadné, ale rozhodla jsem se, že na svou svatbu nepozvu otce. Opustil matku, když mi byly čtyři roky, a dvacet let jsem ho neviděla,“ vysvětluje paní Lucie.

Před rokem ji překvapil telefonát od otce, který ji pozval na kávu. Nechtělo se jí, ale nakonec se s ním setkala. Od té doby se viděli ještě několikrát. „Vysvětlil mi, proč nás tehdy opustil. Chápu, že si nerozuměli s mámou, ale jsem na něj pořád naštvaná, že se vykašlal i na mě,“ popisuje paní Lucie. Když došlo na plánování svatby, měla jasno, že k oltáři ji povede matka, která se vždy skvěle starala a vynahrazovala jí, že nemá tátu.

Myslela si, že čas staré křivdy odvál

Paní Lucie začala zvažovat, že by svůj velký den měla sdílet i s otcem. Jakmile to ale zmínila před matkou, rozpoutalo se peklo. „Tušila jsem, že máma bude proti, protože tu zradu otci nikdy neodpustila. Myslela jsem si ale, že čas trochu obrousil hrany a že ji prostě přesvědčím. Doufala jsem, že bude respektovat, koho na svatbě chci mít. Namísto toho mi řekla, že když tam bude otec, nepůjde ona,“ svěřila se budoucí nevěsta.

tchýně a snacha iZdroj fotografie: iStock

Přestože s tím nebyla vnitřně úplně srovnaná, rozhodla se tedy otce nepozvat. Jenže to odstartovalo další noční můru. „Se svými prarodiči z otcovy strany jsem měla celý svůj život krásný vztah. Byli štěstím bez sebe, když se dozvěděli, že jsem se začala s otcem stýkat. To, že ho nepozvu na svatbu, je ranilo. I když chápou, proč ho tam máma nechce, řekli mi, že taky nepůjdou. Jsem z toho zoufalá, chci je na svatbě mít,“ uzavřela svůj dopis paní Lucie.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články