„Pokazila jsem fotografie ze svatby své švagrové. Neudělala jsem to schválně, ale stydím se“

Cítí se provinile kvůli nevydařenému fotografování, ale stejně si stojí za svým názorem. Bohužel rodina, hlavně tedy nevěsta, je nespokojená s výslednými snímky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V době digitalizace už tak nezáleží na tom, jaké mají lidé reálné zážitky, ale hlavně na jejich dokumentaci. Kdo by neměl z konkrétní události fotky a videa, jako by se jí vůbec neúčastnil. Toto konstatování platí především u velkých životních událostí, jako jsou svatby. Fotky z nich mají mimořádnou hodnotu. Najmutí svatebního fotografa není v dnešní době levnou záležitostí.

Malý syn byl problém

Anonymní uživatelka diskuzního fóra se ostatním svěřila se svým negativním zážitkem ze svatby své švagrové. S přípravou takové události souvisí spousta vedlejších povinností. Nejenom vhodné oblečení a prstýnky, ale také to nejlepší místo, bohatý catering a v neposlední řadě někdo, kdo zachytí všechny kouzelné okamžiky daného dne, aby nebyly zapomenuty.

Tím někým byl fotograf, kterého najala sama nevěsta. Pravděpodobně na něj sehnala kontakt u svých známých. Během svatebního veselení se však mezi daným fotografem a autorkou příběhu vyskytl problém. Uživatelka měla s sebou svého malého syna. Po celé jeho dětství se jej snažila ochránit před sociálními sítěmi a obecně internetem. Nechtěla, aby na něm vystupoval.

Podepsaná smlouva

Tedy aby byly kdekoliv dostupné jeho fotografie. Když si uvědomila, že muž pořídil již několik snímků jejího syna, zašla si s ním promluvit. Zdvořile jej podle svých slov požádala o to, aby tyto snímky nikam nepublikoval. Ten však nesouhlasil a argumentoval smlouvou, kterou podepsala jeho zákaznice, tedy nevěsta. Ta mu dává absolutní volnost při zacházení s fotografiemi.

Svatební fotograf iZdroj fotografie: Depositphotos

Uživatelka nechtěla dělat scény a vyvolávat konflikty, a tak si na každé fotografii před svého syna jednoduše stoupla a zakryla jej svým tělem. Před tím, než se na svatbu vydala, neměla ponětí, že by se mohl nějaký takový problém objevit. Nevěsta vyjádřila nespokojenost ohledně nepřirozených póz na některých snímcích, a také to, že nemá fotografii při tanci s ženiným synem.

Co si myslíte o tomto přístupu k fotografiím dítěte?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství