U nemocničního lůžka dívku navštívil zvláštní pes. Později se ukázalo, co bylo zvíře zač

Pro některé děti je pes milovaným přítelem, s nímž si mohou hrát. Pro tuto holčičku se však pes stal strážným andělem a pomohl jí v těžké nemoci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žádný z rodičů nechce slyšet, že jeho dítě je vážně nemocné. Krutou diagnózu si museli vyslechnout rodiče malé Belly, které byl diagnostikován vzácný syndrom. Lékaři je připravovali na to, že jejich dcera brzy skončí na vozíčku. Pak se však do hry vložil pes a všechno nakonec bylo úplně jinak.

Měla skončit upoutaná na vozík

Malá Bella nemá bohužel jednoduchý život. Lékaři jí diagnostikovali vzácný Morquio syndrom. Ten podle Wikipedie způsobuje, že tělo nedokáže zpracovat určité typy molekul cukru zvané glykosaminoglykany. To vše vede k řadě komplikací, které mimo jiné zahrnují zpomalený vývoj a špatně se vyvíjející kosti i nervy. U malé Belly postupně nemoc dospěla do stadia, kdy lékaři rodičům oznámili, že se musí připravit na život na vozíku.

Zoufalí rodiče přemýšleli, jaky by Belle mohli pomoci. Nakonec se jim zalíbila myšlenka, že by pro Bellu mohli pořídit asistenčního psa. Aby si ho mohli dovolit, celý rok sami docházeli pomáhat do výcvikového centra. Bylo to neuvěřitelné, ale George, jejich nový pes, Belle doslova změnil její prognózu. George je opravdu velký pes, a 11letá Bella se jej tak může chytit za postroj, který má nasazený, a dokáže díky tomu chodit i udržet rovnováhu.

Pes jí poskytl nezávislost, o níž se jí nesnilo

George se brzy stal nepostradatelným členem rodiny a všichni považují za zázrak, že Bella díky němu neskončila na vozíku. Dnes je jí už 17 let a svoji cestu životem po boku milovaného psa dokumentuje na svém facebookovém účtu s názvem Bella a George. Nemoc ji stále v životě velmi omezuje a často pobývá v nemocnici. Pořád si však udržuje optimismus a na každé fotce se usmívá.

holčička na vozíku iZdroj fotografie: Freepik
Díky vycvičenému psovi neskončila na vozíku

Invalidní vozík sice doma má, ale pokaždé když je nablízku George, stačí jí jen jedna hůlka a může díky němu stále ještě chodit po svých. To jí umožňuje užívat si volnosti a dostat se i do přírody a všude tam, kde by to s invalidním vozíčkem bylo obtížné. Ve videu níže se můžete podívat, jak se tito dva velmi rychle skamarádili. „On je ten, kdo ze mě udělal mnohem méně závislou osobu, kterou jsem měla být,“ řekla na jeho adresu malá Bella. Dnes už jeden bez druhého nedá ani ránu.

Je úžasné, jak tito psi pomáhají potřebným a jak neuvěřitelně jim mohou zlepšit kvalitu jejich života. Psi jsou nesmírně vnímaví, empatičtí a věrní společníci. Dokonce nemusí projít ani žádným speciálním výcvikem, aby zachránili svým majitelům život. Jako v případě, o kterém jsme nedávno na Dámském Deníku psali. Pejsek zachránil život 7letému chlapci, díky svému fenomenálnímu čichu.

Co říkáte na tyto asistenční psy, kteří tolik pomáhají?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články