Nemocné telátko leželo na zemi smířené se svým osudem, dokud mu na pomoc nepřišel pes. Teď je z nich nerozlučná dvojka

Mládě, které přišlo o matku, se naštěstí dostalo do útulku pro zvířata v nouzi. Jeho stav byl ale kritický. Bojovalo s těžkým zápalem plic, mělo teplotu a sotva dýchalo.

Malé tele leží na slámě ve stáji i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Osiřelá mláďata mají celkem malé šance na přežití ve volné přírodě. Neblahý osud často ale čeká i na ta, která chovají lidé. Když uhynula matka malého telete, putovalo na jatka. Chybělo málo a jeho osud byl zpečetěn. Naštěstí ho ale zachránili lidé z útulku pro týraná a opuštěná zvířata. Jenže ani v tu chvíli nemělo mládě vyhráno. Bylo totiž vážně nemocné a vyhlídky na to, že se uzdraví, nebyly moc optimistické.

Vážně nemocné mládě bojovalo o přežití

Od roku 1999, kdy Ellie Laksová a Jay Weiner založili útulek Gentle Barn v Santa Claritě v americkém státě Kalifornie, pomohli už stovkám zvířat v nouzi. Před časem se jim podařilo zachránit z jatek i osiřelé týden staré telátko, které pojmenovali John Lewis Thunderheart. Když se mláděte ujali, bylo v kritickém stavu a neudrželo se na nohou. Podle webu AnimalChannel mělo těžký zápal plic a prognózy nebyly moc dobré.

tele leží na trávě

Telátko si myslí, že je pejsek. Hraje si s dalšími psy a tráví většinu času doma se svými páníčky

Nikdo tehdy netušil, zda přežije. Velmi krátká doba, kterou tele strávilo se svou matkou, totiž nestačila na to, aby přijalo dostatek živin, které by zajistily správný vývoj jeho imunitního systému. Tele mělo vysokou horečku, špatně dýchalo a hodně kašlalo. Zachráncům bylo jasné, že ho nemohou nechat ve stáji, kde by nejspíš zemřelo. „Vzali jsme ho k nám do domu, abychom ho měli pod neustálým dohledem,“ cituje server Laksovou.

Našlo šikovného a láskyplného kamaráda

V domě už byl jeden chlupatý čtyřnohý obyvatel, který byl zachráněný před několika lety. Roztomilý a láskyplný pejsek Sky. „Umí vás rozesmát, dokáže obměkčit srdce, když máte vztek, a uklidní vás, pokud jste nervózní. Je to prostě terapeutický pes,“ vysvětluje Laksová. Od začátku bylo jasné, že přítomnost chlupáče malému teleti jenom prospěje. Po celou dobu, kdy bojovalo s vážným onemocněním, se od něj pes nehnul.

Mezi oběma zvířaty vzniklo velmi zvláštní a silné pouto. Podle webu PositiveVibration sehrál Sky při uzdravování telete klíčovou roli. „Chránil ho, konejšil a pomáhal mu. Lehával si k němu, aby cítilo lásku a útěchu, dokud se nezačalo pomalu zotavovat,“ popisuje Laksová. Po čase na tom bylo tele tak dobře, že bylo připravené vyjít na dvůr. Jeho psí kamarád mu byl po boku. Teleti se už daří dobře a vztah, který má se svým psím přítelem, se s každým dnem víc prohlubuje. Stala se z nich nerozlučná dvojka.

Co říkáte na pouto, které vzniklo mezi psem a teletem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články