Nemocnou fenku někdo v krabici pohodil v parku. Operace na její záchranu stála 150 000 Kč

Přátelský malý pejsek si rychle získal náklonnost svých zachránců. Nikoho tehdy ani na okamžik nenapadlo, že temperamentní chlupáč je ve skutečnosti vážně nemocný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Krutost některých majitelů domácích mazlíčků nezná mezí. Své o tom vědí ochránci zvířat z organizace Saving Hope Rescue, kteří se starají o týrané a opuštěné chlupáče ve Fort Worthu v Texasu. V parku nedávno našli v kartonové krabici opuštěnou malou fenku, které začali říkat Ridley. Temperamentní a přátelský pejsek si rychle získal srdce záchranářů. Když ho ale převezli k veterináři, ukázalo se, že má velké zdravotní problémy.

Fenka potřebovala drahou operaci

Kompletní prohlídka na veterinární klinice odhalila, že tříměsíční Ridley má vážnou srdeční vadu. Jedinou šancí byla operace. Podle serveru TheDodo jde konkrétně o balonkovou valvuloplastiku, která se provádí u kriticky nemocných pacientů. Bez zákroku by život psa zřejmě byl velmi krátký. Jenže operace byla velmi drahá a ochránci zvířat teprve začali shánět peníze.

Bezcitný majitel vyhodil štěně do kontejneru, aby se o něj nemusel starat. Policie zahájila trestní stíhání. Krutost některých lidí nezná mezí

Pro nemocnou fenku zatím našli dočasné útočiště v rodině, která se stará o dva další pejsky. V novém domově si malá fenka rychle zvykla. „Ridley je drobné, hravé tříměsíční štěně, které miluje velké psy a všechny lidi. Je velmi chytrá a rychle se učí… Je to temperamentní holčička se spoustou lásky na rozdávání,“ cituje server pěstouny pejska Erin a Charlese O’Brienovi.

Operaci naštěstí pejsek zvládnul

Postupně se fenka naučila základní povely, skvěle zvládla komunikaci s dočasnými páníčky a dobře se sžila se staršími psími sourozenci. „Je to dokonalá malá holčička,“ řekla serveru TribunaDeJundiai Erin. Jediné, co všechny trápilo, byl její zdravotní stav. Vážně nemocné srdíčko mohlo kdykoliv vypovědět službu. Lidem z organizace Saving Hope Rescue se s pomocí dárců podařilo potřebnou sumu, která činí v přepočtu skoro 150 tisíc korun, sehnat.

🖤 Who We Are at Saving Hope Rescue Ridley was a thrown away black pitbull from Rio Grande Valley, Texas. Some of the…

Zveřejnil(a) Saving Hope Rescue dne Středa 3. dubna 2024

Po měsících čekání tak mohla koncem dubna Ridley konečně absolvovat život zachraňující operaci. Naštěstí všechno proběhlo hladce a houževnatá fenka se ze zákroku dobře zotavuje. „Díky operaci dojde k úplné nápravě nemocného srdce a fenka bude moci žít plnohodnotný život,“ uvedla organizace na ochranu zvířat na svém facebookovém profilu. Pro fenku v současné době záchranáři hledají trvalý a milující domov.

Co říkáte na příběh tříměsíčního štěněte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články