Do autobusu přišla těhotná žena, kterou však muž nepustil sednout. Svou reakcí ho odzbrojila

Těhotná žena se v autobuse plném lidí dostala do konfliktu s mladým mužem. Nikdo z cestujících se jí nezastal, proto se rozhodla ke kroku, který se však nesetkal s pochopením.

i Zdroj fotografie: User:Harold17/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Některým lidem nic neříká slušné vychování. Paní Jana M. z Trutnova se s námi a našimi čtenáři rozhodla podělit o svůj příběh. Zažila totiž velice nepříjemnou chvíli v autobuse přeplněném lidmi, kdy ji morálně nepodržel ani její manžel. Ráda by znala názor ostatních.

Těhotná žena zažila nepříjemný incident

Paní Jana M. je v 8. měsíci těhotenství a prožívá krušné chvíle. Před termínem porodu už ji z velikosti břicha bolí záda, otékají jí nohy a celkově je bolavá po celém těle. Ačkoli nevyžaduje žádné zvláštní zacházení, některé známky slušného chování od ostatních lidí jsou pro ni samozřejmostí, protože i ona se k lidem chová uctivě, zvláště k seniorům, handicapovaným nebo právě k těhotným ženám.

Ve svém dopise, který nám zaslala do redakce, uvádí, že nastoupila do přeplněného autobusu, kde zbylo pouze jedno volné místo vedle muže v obleku. Ten měl opřenou ruku o volné sedadlo. „Zeptala jsem se ho tedy, zdali by mi mohl uvolnit místo, ale jeho odpověď mě překvapila. Slušně jsem ho požádala, také jsem řekla, že mám problémy s bolavýma nohama i se zády, ale moje těhotenství prý není jeho problém,“ sdělila paní Jana, která byla v danou chvíli v šoku.

Žena udělala něco, za co ji manžel odsoudil

Zoufalá žena tedy zareagovala tak, že si na mužovu ruku sedla. Ten se na ni samozřejmě ihned obořil. Začal křičet na celý autobus, jak se to chová, že je to neuctivé a nevhodné. Nikdo z cestujících se paní Jany nezastal, dokonce ani její manžel, když mu doma celou situaci převyprávěla. „Řekl mi, že jsem se chovala nevhodně a cizí muž byl zcela v právu. Byla jsem v šoku. Teď přemýšlím, zdali jsem skutečně udělala chybu já,“ dodává paní Jana.

cestující v MHD iZdroj fotografie: Freepik
Těhotná žena zažila v MHD nepříjemný incident

V takové fázi těhotenství je pro ženu skutečně obtížné dlouhodobě stát, zvláště když se pohybuje v prostředku hromadné dopravy. Jistě by neměl být takový problém pustit na pár minut těhotnou ženu sednout, když jste zdravý člověk plný síly. Podobnou situaci zažila i žena v čekárně v nemocnici, jak informoval server Novinky. Nikdo ji nepustil sednout, proto se nabídl budoucí tatínek, který ze svého vlastního těla vytvořil lavičku.

Budoucí maminky jsou fyzicky zranitelnější, je potřeba, aby na sebe byly opatrné, jak jsme již psali na Dámském Deníku. Myslete na to, až nějakou uvidíte. Nebojte se jí nabídnout pomoct, například vzít těžkou tašku s nákupem nebo ji právě pustit sednout v přeplněné místnosti či hromadné dopravě. Bude vám vděčná.

Jak byste se zachovali vy jako cestující, kdybyste byli svědky podobného incidentu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články