Kvůli tomu, aby ušetřil na jízdence, způsobil ve vlaku faux pas. Víc než hodinu se schovával na záchodě a odmítal otevřít

Muž způsobil ve vlaku velmi kuriózní situaci. Zamkl se totiž na WC a odmítal otevřít. Ven jej musela dostat až policejní hlídka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé cestující vlaky vymýšlejí různé způsoby, jak co nejvíce ušetřit na jízdence. Mnoho z nich se snaží nebýt průvodčím spatřeno, aby se tak zcela vyhnuli předložení jízdního tiketu, protože ve většině případů žádný nemají. V případě, že průvodčí zjistí, že daný člověk nemá zakoupenou platnou jízdenku, hrozí dotyčnému tučná pokuta. V takové situaci se ocitl muž, který způsobil ve vlaku scénu.

Zamkl se na WC, aby nemusel platit

Když na hlavním nádraží ve Varšavě nastoupil muž, nesedl si na sedadlo jako ostatní, ale zamířil úplně jinam. Ihned po nástupu se zamkl na toaletě. Průvodčí si však jeho počínání všimla, a tak se za ním vydala. Klepala na záchodové dveře, vyzývala muže, aby okamžitě otevřel, ale marně. Odpovídal jí sprostě s tím, že rozhodně neotevře. Jak situaci popisuje také web ePoznan, později začal tvrdit, že má průjem.

Zveřejnil(a) epoznan.pl dne Pondělí 25. března 2024

Stejný web celý incident zveřejnil také na svém facebookovém profilu. Po zhruba devadesátiminutovém přemlouvání průvodčí zamčenému mladíkovi oznámila, že pokud neotevře, zavolá na něj policii. Ten se ale ani po tomto varování nevzdával a dále zůstával na WC zamčený. Dveře otevřel až po výzvě přivolaných policistů. Jak se ukázalo, neměl u sebe platnou jízdenku.

Nakonec jej musela donutit otevřít policie

Muž tedy zablokoval WC ve vlaku na více než hodinu a půl, a tak, jak potvrzuje i web TVN-24, mnoho ostatních cestujících odcházelo od zamčené toalety s nepořízenou a museli hledat další volné WC ve vlaku, což jim zabralo dost času. Průvodčí byla na mladíka velmi rozzlobená, a to kvůli jeho výmyslům o silném průjmu, zablokované toaletě a jízdě načerno. Za jeho počínání mu hrozí pokuta ve výši minimálně padesátinásobku nejlevnější jízdenky, tedy zhruba 4 000 Kč.

Po takovém rozruchu a tučné pokutě si muž příště snad rozmyslí svůj úmysl cestovat zadarmo a jízdenku si raději koupí. Ostatní cestující ale měli díky němu velmi zajímavou cestu. Když totiž člověk ke svému cestování využije hromadný dopravní prostředek, nikdy neví, čeho bude svědkem. Může narazit třeba na stejně nevychované dítě, jako tomu bylo v příběhu, který jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co si myslíte o jeho počínání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články