Pohádkovou svatbu přerušil otec nevěsty: Když šla s otčímem k oltáři, přerušil obřad

Jak se přibližoval termín veselky, přepadaly budoucí nevěstu záchvaty úzkosti. Přála si totiž, aby ji k oltáři nevedl jenom její otec. Měla ale strach mu o tom říct.

Smutný muž v obleku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vztahy uvnitř každé rodiny jsou velmi komplikované. Obzvlášť když se rodiče rozvedou a najdou si nové partnery. Aby pak rozvětvený organismus fungoval tak, jak má, je zapotřebí hodně snahy i trpělivosti ode všech. To se možná honilo hlavou i jednadvacetileté Brittany Peckové, když se připravovala na svoji svatbu. Dlouho si lámala hlavu s tím, zda ji k oltáři povede její biologický otec, nebo otčím, který ji vychovával. Pak se ale stalo něco velmi nečekaného.

Mezi otcem a otčímem to vřelo

Každá dívka sní o tom, že její svatební den bude dokonalý a nezapomenutelný. Pohádkový měl být i ten Brittanin. Jenže jak se veselka blížila, byla dívka z městečka LaGrange v americkém Ohiu stále nervóznější. Nemohla se rozhodnout, zda ji k oltáři má vést biologický otec Todd Bachaman, nebo muž, kterého si její matka po rozvodu vzala. Rodiče se rozešli, když Brittany bylo šest let, a její nevlastní otec Todd Cendrosky ji od mala vychovával a hrál v jejím životě zásadní roli.

Budoucí nevěsta se nemohla rozhodnout. Byla by moc ráda, kdyby tradiční svatební akt mohla absolvovat s oběma svými otci. Problém byl v tom, že vztahy mezi oběma muži byly velmi napjaté. „Před necelými deseti lety se na sebe můj otec a nevlastní otec ani nepodívali. Mezi mými rodiči totiž probíhala dlouhá bitva o opatrovnictví mě a mojí mladší sestry a bylo to zlé, opravdu zlé. Opravdu to mně a mé sestře ublížilo,“ cituje Brittany magazín People.

Nevěsta se obávala reakce otce

Při plánování svatby se jí nápad, že ji k oltáři společně povedou vlastní i nevlastní otec, líbil čím dál víc. Chtěla ho zrealizovat, ale obávala se reakce. „Rozhodla jsem se, že chci, aby mě oba doprovodili k oltáři, ale také jsem věděla, jak to cítí můj táta. Chci říct, že jsme toho všichni společně prožili tolik, jako třeba s tou bitvou o opatrovnictví, že mi to prostě nepřipadalo možné,“ svěřila se budoucí nevěsta. Když do svatby zbývaly už jenom dva týdny, chtěla to otci říct.

Zavolala mu a zeširoka začala vysvětlovat, že sám přece říkal, že je to její svatba a že musí být dokonalá. K tomu nejpodstatnějšímu se ale nedostala, ovšem její otec to přesto věděl. „Ani jsem se nezmínila, proč mu volám, a on najednou řekl: Brittany, neboj se, mám to všechno naplánované, ani jsem ti to nechtěl říkat, ale vím, jak jsi rozrušená a jak moc si to přeješ, takže to udělám tak výjimečné, jak jen to bude možné,“ vypráví o telefonátu s biologickým otcem Brittany.

Je načase dovést dceru k oltáři

Ve svatební den nevěsta do poslední chvíle netušila, co se bude dít. Stála na začátku svatební uličky se svým otcem, který najednou udělal překvapivě nádherné gesto. Přistoupil k otčímovi Brittany a chytil ho za ruku. „Pojď s námi. Na výchově tohoto dítěte ses podílel stejnou měrou. Je načase, abychom naši dceru společně dovedli k oltáři,“ cituje otce server Goniec Rozrywka. Otčíma gesto dojalo a po tvářích mu začaly stékat slzy. Svatební den Brittany byl zároveň dnem usmíření jejích tátů.

Co říkáte na gesto otce nevěsty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články