Rodinný pes neustále štěkal a nebyl ve své kůži. Po čase rodiče zjistili důvod jeho chování, zabránil tak strašným věcem

Najít v dnešní době kvalitní chůvu, na kterou se můžete spolehnout, může být hodně těžké. Tito rodiče si vybrali jednu dívku z okolí a poté litovali, že nezvolili někoho jiného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V současné době existuje hodně mateřských školek a základních škol, kam děti chodí hlavně dopoledne. Díky tomu mají rodiče alespoň nějaký čas na to, aby si zařídili, co potřebují, nebo pracovali na poloviční úvazek. Když si ale potřebují odskočit rodiče malého batolete nebo novorozence a nejsou příbuzní, kteří by se postarali, nezbývá nic jiného než si najmout chůvu. U nás v redakci nemáme nikoho, kdo by potřeboval služby chůvy. Naštěstí se najde vždy někdo z rodiny nebo přátel, kdo má čas.

Najít hlídání pro malé dítě bývá problém

Když je dítě mladší tří let a jeho rodiče mají povinnosti, které nelze odložit, bývá často problémem, kam dát potomka na hlídání. Existují mateřská centra, kde se vám ochotně o vaši ratolest postarají, a pak také ještě jesle. Ne vždy ale člověk bydlí v blízkosti takových služeb, a proto někdy nezbývá nic jiného než začít hledat chůvu. Těch sice není málo, ale pro mnoho rodičů bývá potíž v tom, že nechtějí cizí osobě svěřovat své dítě nebo tato chůva ještě nemá reference.

Špatná nebo žádná důvěra

V případě, že by měl rodič svěřit svého potomka někomu cizímu, vždy se obává toho, jaký bude mít daná osoba k dítěti vztah a zda se na ni lze spolehnout. Lze to řešit i tak, že při prvních hlídáních budou rodiče doma. Mohou si tak udělat čas pro sebe, jít do jiné místnosti, kde budou mít home office, nebo si lehnout a trochu se prospat. Na pár hodin se chůva postará o dítě, vytvoří si k němu vztah a vy budete vědět, že kdyby cokoliv, jste stále kousek od své ratolesti. Později pak sami usoudíte, zda už můžete chůvu nechat s vaším potomkem samotnou.

Zdlouhavý výběr vhodné chůvy

Benjamin a Hope Jordanovi potřebovali občas odejít z domu, ale nemohli s sebou brát své dítě. Jelikož jejich synovi Finnovi bylo teprve 7 měsíců, nebylo místo, kam by jej mohli umístit, a příbuzní nebo přátelé neměli vždy čas. Začali tedy společně procházet profily dívek, aby si najali chůvu. Podle webu GoodMorningAmerica se jim jeden životopis dívky jménem Alexis Khan zalíbil, a tak ji najali. Kromě toho, že se podívali na její životopis, si o ní zjistili všechny možné informace, aby mohli být v klidu.

Rodiče vybírající vhodnou chůvu iZdroj fotografie: Freepik

Rodinný pes se začal chovat divně

Přibližně po půl roce, během nějž byli rodiče s Alexis spokojení, přišla změna. Ta se týkala chování jejich psa jménem Killian. Vždy, když přišla Alexis na hlídání, začal pes vrčet, štěkat, byl značně nervózní a vždy stál mezi Alexis a Finnem. Jak píše web NewYorkPost, rodiče začali být podezřívaví a z tohoto důvodu schovali chytrý telefon se zapnutým nahráváním pod sedačku. Na záznamu pak bylo slyčet, jak Alexis dítěti nadává, a dokonce byly slyšet facky a pláč dítěte.

Z tohoto důvodu se Jordanovi obrátili na policii. Alexis byla na místě zatčena a na policii se přiznala, že dítě týrala. I přesto, že tito rodiče mají s chůvou špatné zkušenosti, existuje mnoho skvělých žen a mužů, které děti milují a nikdy by jim neublížili. Hrdinou tohoto příběhu se však stal pes Killian. O tom, jak domácí mazlíčci často dohlížejí na děti, jsme již psali na DámskémDeníku – věrný pes ihned reaguje, když miminko začne brečet.

Podle čeho vybíráte chůvu pro vaše dítě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články