Na zahradě našli trezor plný peněz, po přečtení dopisu s pokladem ale nechtěli nic mít

Jak se ukázalo, nalezený poklad nebyl tak úplně pokladem. Po jeho bližším prozkoumání se jej manželé rozhodli zbavit.

díra i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho majitelů starých domů či bytů nachází při úklidu nebo rekonstrukcích různé skryté poklady. Ve velké části případů se jedná o peníze, cennosti či vzácné předměty. Najdou se však i takové nálezy, které své objevitele vyděsí a nemile překvapí. A právě takový objev našli na své zahradě manželé, kteří se ho po jeho bližším prozkoumání rychle zbavili.

Trezor byl plný peněz a cenností

Manželé žijící na Staten Islandu si při prozkoumávání zahrady přilehlé k domu, který koupili, všimli staré kovové bedny ukryté pod stromy. Nevěnovali jí však zprvu žádnou pozornost. Domnívali se totiž, že se jedná o nějakou nádobu plnou haraburdí a starých krámů, jelikož vypadala hodně staře a špinavě. Když se ale po nějaké době rozhodli udělat drobné terénní úpravy, web People píše, že si konečně prohlédli skříňku blíže.

Uvědomili si, že se nejedná o žádnou ledajakou bednu, ale o uzavřený trezor. V tu chvíli si mysleli, že našli skutečný poklad. Na jednu stranu měli pravdu, ovšem, jak se nakonec ukázalo, vše bylo trochu jinak. Po otevření schránky uvnitř nalezli peníze a cennosti v hodnotě 52 000 dolarů, tedy v přepočtu více než 1 000 000 Kč. To ale nebylo jediné, co se v trezoru nacházelo, což je zmíněno i ve videu zveřejněném na YouTube.

Záhadný papírek je dovedl k původnímu majiteli

K cennostem a hotovosti byl přiložen papírek s brooklynskou adresou, která patřila sousedovi opodál. Rozhodli se jej tedy navštívit s dotazem, zda náhodou nebyl někdy okraden. Jak se ukázalo, opravdu ho v roce 2011 vykradl neznámý pachatel a dle policejní zprávy odcizil cennosti, šperky a peníze v hodnotě přesně odpovídající nálezu v trezoru. Manželé tedy ihned nalezený poklad vrátili původnímu majiteli, který již nedoufal, že se s ním někdy shledá.

Policie totiž tehdy případ uzavřela s tím, že zloděje nenalezli, a tak je lup navždy ztracen. Původní majitel měl tedy obrovské štěstí, že se k němu jeho majetek po letech opět vrátil. Manželský pár, který trezor nalezl, ani na chvíli nenapadlo, že by si jeho obsah nechal. Ovšem většina lidí, kterým se podaří najít jakýkoli cenný poklad, jej zpeněží. Stejně jako rodina, která při rekonstrukci nalezla stříbrné a zlaté mince, o čemž jsme na DámskémDeníku již psali.

Jak byste se na jejich místě zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články