Petr (41) našel peněženku plnou peněz a bez váhání ji šel vrátit majitelce. Ta se mu odvděčila způsobem, o jakém se mu ani nesnilo

Muž nalezené peníze vrátil původní majitelce. Zachránil tak život jejímu synovci. Ona poté zachránila ten jeho.

Ruce drží peněženku s bankovkami i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě denně ztratí peněženku, doklady, peníze či cokoli jiného neuvěřitelné množství lidí. Správně by měl člověk, který něco takového nalezne, danou věc odevzdat příslušným orgánům či přímo právoplatnému majiteli. Bohužel se ale mnoho lidí nezachová správně a nález si ponechá. Mezi takové nepoctivce se ale rozhodně neřadí muž, který byl za svou poctivost náležitě odměněn.

Nalezené peníze se rozhodl vrátit

Kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti, píše se doslova na webu Policie. Rozhodně se tedy nevyplatí zachovat se takto nepoctivě, přestože to bohužel mnoha lidem projde a ruka zákona je nedostihne.

Příběh jednačtyřicetiletého Petra však dokazuje, že s poctivostí dojdeš opravdu daleko. Tento muž přišel kvůli hurikánu o všechno. Přírodní jev mu vzal nejen střechu nad hlavou, ale i všechen majetek. Když poté našel na zemi peněženku s velkým obnosem peněz a fotografií dítěte, ani na chvíli jej nenapadlo, že by si finance ponechal. Web PositiveVibration uvádí, že neobjevil žádné doklady, a tak se rozhodl majitele vypátrat pomocí fotky. Uvědomil si totiž, že dítě na ní vyobrazené již viděl.

Díky poctivosti získal nejen nový domov

Vzpomněl si, že jej potkal se starší ženou na hřišti nedalo místa nálezu, a tak se tam vydal. Dvojici zastihl těsně před odchodem. Paní peněženku vrátil, ta byla jeho gestem zaskočená, ale samozřejmě vděčná, jelikož peníze byly určeny na zaplacení operace jejího synovce. Pozvala tedy poctivce k sobě na oběd, kde si povídali a on se jí svěřil se svým krutým osudem. Žena mu slíbila, že udělá vše, co je v jejích silách, aby mu pomohla. A svůj slib také dodržela.

peněženka iZdroj fotografie: Depositphotos

Po dvou měsících jej kontaktovala a sdělila mu, že se prostřednictvím sbírky, kterou založila, podařilo vybrat dostatečné množství peněz na to, aby si mohl pořídit nové bydlení a začít nový život. Mnoho lidí totiž Petrovi přispělo, jelikož se zachoval tak poctivě. Stejně jako bezdomovec, který majiteli vrátil nalezenou peněženku a jehož příběh se šťastným koncem jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Co byste udělali s nalezenou hotovostí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články