Namyšlená žena zasedla místo v metru zraněné holčičce. Duchapřítomný mladík ji uštědřil lekci, za kterou obdržel potlesk celého vagónu

Někteří lidé bývají natolik sobečtí, že nedokážou uvolnit své místo v metru někomu, kdo jej potřebuje mnohem více. Tato žena však zašla až příliš daleko.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý se již určitě setkal se situací, kdy do metra nebo autobusu nastoupila starší osoba a všechna místa k sezení byla obsazená. Není sice vaše povinnost, abyste jí uvolnit místo, ovšem jde o slušné gesto, které vás nic nestojí, a danému člověku naopak dokáže skutečně pomoci. Tato namyšlená žena však zašla až příliš daleko a také za to zaplatila pořádným zesměšněním. 

Lekce, na kterou tato žena nikdy nezapomene

Mladý muž jménem Thomas jel po dlouhém pracovním dni přeplněným metrem, kde lidé sotva našli místo k stání. Když se vůz blížil k další zastávce, mladík nemohl přehlédnout matku s dcerou, která měla obvázané obě nohy a musela se jí neustále držet, protože by jinak spadla. Vlak zastavuje, obě nastupují, žádná volná místa. Jakmile to Thomas viděl, ihned na matku zamával a řekl, aby si šla malá holčička sednout namísto něj.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Moc vám děkuji, jste hodný muž.“ řekne vděčně matka. Jakmile však mladík vstal, žena středního věku, která stále velmi blízko Thomase, beze slova přikročí a posadí se na jeho místo:

„Paní, své místo jsem přenechal té holčičce, ne vám,“ ozval se Thomas.

„To jsi mi měl říct, než jsem si sedla,“ řekla žena bez jakéhokoliv zájmu se bavit dále.

„Všichni slyšeli, co jsem řekl, bylo to dost jasné a zřetelné. Navíc je zřejmé, že ta malá holčička potřebuje sedět mnohem více než vy,“ řekl mladík.

„No a co?!“ Syčí žena rozzlobeně.

„Jste velmi hrubá a nezdvořilá, jak se takhle můžete chovat?“ Odpověděl Thomas. 

„Kdo si do pr…le myslíš, že jsi, že se mnou takhle mluvíš? Víš, kdo jsem já?!“ Začala žena sprostě křičet. 

iZdroj fotografie: Unsplash

„Myslím si akorát, že jsem mnohem slušnější a vychovanější než vy. A kdo jste vy, to je mi upřímně úplně jedno,“ řekl mladík. 

„Ty jeden parchante. Můj manžel vlastní … (vyjmenoval několik velkých společností). Jsem mnohem bohatší a mocnější než ty!“ Pokračovala žena s křikem.  

Jakmile zazněla tato věta, mladík se začal smát a odpověděl: „Když jste tak mocná a bohatá, jak je možné, že vás váš manžel nechává jezdit metrem?  

Poté, co Thomas ženě sdělil tuto odpověď, jako by ji zasáhl blesk. Mlčky čekala na další stanici, aby mohla z vagonu rychle vystoupit. Není to o penězích, ale o lidské slušnosti, kterou by měl každý brát v potaz. 

Jakou nejhorší situaci jste zažili v městské hromadné dopravě? 

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články