Chamtivý majitel chtěl všem zvednout nájem o 24 000 Kč. Obyvatelé domu se ale spolčili a teď je to on, kdo si trhá vlasy

Sousedé z bytového domu se semkli poté, co jim majitel oznámil zvýšení nájemného. Společně se jim podařilo vymyslet geniální řešení této tíživé situace.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Současná situace ve světě není vůbec dobrá, dotýká se spousty lidí. Momentálně téměř všichni řeší hlavně finance. Poskytovatelé energií začínají posílat vyúčtování a příjemci po jejich otevření často přemýšlí, kde vezmou peníze na zaplacení. Pronajímatelé zvedají nájmy, aby též finančně vystačili. Těmto lidem majitel bytu dopředu sdělil, že budou platit za nájem více, a proto začali rychle hledat řešení, které nakonec našli.

Nájemníci měli očekávat zvýšení nájmu

Jednoho dne koupil bohatý podnikatel budovu za necelých 100 milionů Kč a měl s ní velké plány. Jedním z nich bylo zvednutí nájemného obyvatelům, což se samozřejmě nikomu nelíbilo. V té době už tak platili za nájem 27 000 Kč a nedokázali si představit, že by se měl ještě navýšit. Pronajímatel jim oznámil pouze nárůst nájmu o dalších 10 000 – 24 000 Kč. V tu chvíli každý z nájemců věděl, že musí začít něco dělat.

Sousedé se sešli, aby našli řešení

Všichni jsme věděli, že buď budeme muset ceny akceptovat a začít shánět peníze, nebo hledat řešení, jak se bránit,” uvedl jeden z obyvatelů, jehož se také zvýšení nájemného týkalo. Při hledání řešení, jak zabránit vyššímu nájmu, se těmto lidem podařilo přijít na jednu variantu, a to odkoupit celou budovu. Některým obyvatelům to nepřipadalo jako dobrý nápad a byli nedůvěřiví, ale nakonec souhlasili.

Špatná doba pro každého

Lidé však neměli na koupi budovy peníze, a tak museli nadále čekat na vývoj situace a na to, zda jim někdo poskytne půjčku. Mezitím někteří obyvatelé přišli o práci a nebyli schopni platit nájem. Jelikož se pronajímatel dozvěděl o jejich plánu, kterému chtěl zabránit, nabídl snížení nájemného, pokud ustoupí od koupi budovy. Nikdo z nájemníků však s tímto návrhem nesouhlasil.

Prodej budovy nájemníkům

Nakonec si pronajímatel vše rozmyslel a nájemníkům budovu prodal za 64 milionů Kč. Podle všeho se k prodeji rozhodl, protože měl s domem více nákladů než příjmů, nebylo to pro něj tedy výhodné. „Majitel podcenil naši schopnost komunikovat mezi sebou, což byla největší chyba,“ uvedl jeden z nájemníků. Nyní mají lidé v tomto domě díky vlastní snaze stabilizované náklady a nemusí se obávat budoucnosti. Mnoho z nich totiž dříve netušilo, zda se ze dne na den nezvýší náklady na bydlení.

Jak řešíte vysoký nájem vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články