Počas toho, kdy mu operovali mozek, hrál na kytaru. Nebýt záznamu přímo ze sálu, těžko by se tomu dalo věřit

Muž hrál na kytaru, když mu operovali mozek, aby odstranili nádor. Tato skutečně pozoruhodná operace je důkazem toho, že medicína se vyvíjí každým dnem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Alan Brunetta je hudebník, který svou vášeň pro hudbu neopustil ani při nejdůležitější operaci jeho života. Odstraňovali mu totiž nádor na mozku. Dr. Diego Garbossa je naopak koordinátorem, který operaci provedl se svým neurochirurgickým týmem složeným z Antonia Melcarna, Mattea Monticelliho, Filippa Veneziano Santonia a Pietra Zeppy v nemocnici Molinette v Turíně. Bylo natočeno opravdu zajímavé video.

Hraje při odstraňování nádoru

Když mu operovali mozek, byl vzhůru a hrál si na kytaru. Toto video hýbe celou Itálií a nikdo nemůže uvěřit svým očím. Zatímco se tým neurochirurgů pokoušel odstranit nádorovou hmotu, Alan hrál na svou kytaru, protože měl zrovna rozdělanou skladbu a také proto, že hudba byla tou věcí, která ho živila. Prováděli totiž operaci, ve které nebyl uspaný celý, která vlastně umožňuje testovat nadřazené funkce člověka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Již došlo k několika operacím, které umožnily pacientům zůstat během operace vzhůru a aktivní. Například jeden muž v Bufalini podstoupil odstranění nádoru, když při tom hrál divadelní hru na parketu. V nemocnici Santissima Annunziata v Tarantu byla provedena stejná operace exportu mozkového nádoru, zatímco pacient hrál na housle.

Vše dobře dopadlo

Pokrok zkrátka nikdo nezastaví a je to velmi dobře, protože každý den vznikají nové a nové myšlenky a vynálezy, které člověku dokáží zjednodušit a zpříjemnit život. Ještě před několika lety se rakovina nedala vyléčit a teď se dá vyoperovat nádor a člověk přitom může být vzhůru a hrát například na kytaru. Je asi jasné, že tato operace dopadla dobře, a muž se teď může naplno věnovat své největší vášni.

Co na video říkáte vy?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů