Myslela si, že má zácpu, ale ve skutečnosti byla těhotná. Miminko porodila v koupelně

Těžko uvěřitelný příběh se stal novopečené mamince ve Spojených státech. Svůj porod totiž zaměnila za střevní potíže a miminko porodila do záchodové mísy.

dítě a matka i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Existují raritní případy, kdy žena zjistí své těhotenství až ve chvíli, kdy začíná rodit. Ačkoliv se to pro spoustu matek může zdát těžko uvěřitelné, ve vzácných výjimkách se to skutečně děje. Tyto ženy obvykle nemají žádné nevolnosti ani potíže během celého těhotenství a nepociťují růst břicha, mnohdy také proto, že plod je menšího vzrůstu. Marla McEntire (34 let) z Georgie však posunula tyto hranice ještě o kus dál. Nejen, že netušila, že je těhotná, ona dokonce ani nepoznala, že rodí!

Těhotenství nenasvědčovaly žádné příznaky

Svůj naprosto bizarní příběh Marla otevřeně sdílela na sociálních sítích. Když jí jeden měsíc vynechala menstruace, udělala si těhotenský test, který vyšel s negativním výsledkem. Jelikož se později menstruace vrátila do normálního cyklu, Marla se tím více nezabývala. Nepociťovala ani žádné další příznaky, které by nasvědčovaly tomu, že čeká dítě.

„Nikdy jsem se těhotenství nebála. Loni v květnu jsem otěhotněla a ani jsem si nevšimla, břicho zůstalo měkké, pupík netrčel, ranní nevolnosti jsem neměla a žádné kopance jsem necítila. Nic takového. V lednu jsem měla bolesti kyčle a žaludeční problémy, tak jsem šla k chiropraktikovi a doktorovi, ale nikdo si nevšiml, že čekám dítě,“ popsala Marla průběh těhotenství.

Porod proběhl doma do vody

Osudnou noc, kdy se porod začal rozbíhat, Marla vůbec netušila, že rodí. Kontrakce, které jí nastupovaly, totiž vyhodnotila jako střevní potíže, konkrétně si myslela, že má zácpu. „Poslala jsem tátu do obchodu pro projímadlo a asi pětkrát jsem šla na záchod. Atlas se narodil po páté (návštěvě toalety – pozn. překladu). Podívala jsem se dolů a tam byl v záchodové míse, voda mu sahala až po uši a on se na mě díval a bylo to, jako by říkal: ‚Dostaneš mě odsud, mami?‘“ sdělila Marla.

novorozené dítě iZdroj fotografie: Pixabay

Na pomoc jí přišel její otec Kevin, který jí pomohl chlapečka z toalety vyndat. Kontaktoval také rychlou záchrannou službu, aby zjistil, jak se má o novorozené miminko postarat. „Řekli mu, aby přestřihl pupeční šňůru, ale nevěděl, jak na to, tak vzal pinzetu a držel pupeční šňůru pohromadě, dokud nedorazili záchranáři,“ informuje dále Marla o okolnostech porodu.

Silný a vytrvalý chlapeček

Záchranáři poté Marlu a miminko převezli do nemocnice, kde podstoupili sérii nezbytných vyšetření a zjistili, že jsou naprosto zdraví. Chlapeček dostal jméno Atlas Cohen a měl porodní váhu 2,2 kg, což je váha pro novorozené miminko sice podprůměrná, nicméně stále nad hranicí, která by indikovala ohrožení zdravého vývoje dítěte.

Jméno Atlas zvolila Marla podle mytického titána, který podpíral svět a symbolizuje sílu a vytrvalost. Marla je za tento zázrak v podobě narození svého chlapce nesmírně vděčná a od první chvíle jej zahrnuje neustálou láskou a péčí. Rovněž ve svých příspěvcích vyjadřuje poděkování za podporu své rodině a přátelům.

Co si myslíte o tom, že žena nepozná, když je těhotná a rodí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů