Jeho milovanému psovi zbývalo jen pár týdnů života. V kolečku ho proto odvezl na oblíbené místo

Lidé mají různé osudy, ale na jednom se shodnou snad všichni – jakmile umře někdo blízky, je to velice bolestivé. A je jedno, jestli se jedná o člověka nebo zvířecího společníka.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Carlos Fresco
                   

Měli jste někdy nějakého domácího mazlíčka? Například psa? Je známo jedno přísloví – „Pes je nejlepší přítel člověka“. Neříká se to jen tak nadarmo, spousta jedinců bere svého čtyřnohého mazlíčka jako jednoho z těch nejbližších. Mnoho lidí se drží názoru, že svého psa mají radši více než většinu lidí. Zvíře vám totiž nikdy úmyslně neublíží a vždy je tu pro vás. Tento muž se pro toho svého rozhodl udělat velký čin.

Muž a pes byli jako jeden

Carlos Fresco je 57letý muž, jenž měl jednoho nejlepšího kamaráda a nedal na něj dopustit. Byl jím labradoodle Monty, společně prošli různé hory a kopce po celé Velké Británii. Ovšem v průběhu let si oba zamilovali horu Pen y Fan v Brecon Beacons ve Walesu, kam mnohokrát zavítali, a dokonce zde vystoupili na tři její vrcholy. Během deseti let života psa si spolu užili spoustu zábavy a mají zážitky, na které Carlos nikdy nezapomene.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Carlos Fresco

Jednoho dne se Carlos bohužel dozvěděl, že Montyho zdravotní stav již není nejlepší, dostal totiž leukémii. Okamžitě se rozhodl, že ať to stojí, co to stojí, dostane svého nejvěrnějšího přítele na vrchol hory, kterou si společně tak moc zamilovali. Monty samozřejmě nebyl ve stavu, kdy by byl schopný na horu vyjít po svých, proto se Carlos opatřil kolečkem, na němž svého milovaného pejska chtěl dostat až nahoru.

Rozhodl se, že pejska dostane na vrchol

A tak spolu vyrazili, Carlos po svých a Monty na kolečku. Celá cesta až na vrchol byla velice silným zážitkem, zvláště, když si Carlos uvědomil, že je jejich poslední. Ačkoliv byl Monty velice zesláblý, užil si pozornost ostatních dvounožců. „Lidé, co jsme potkali po cestě, byli z jeho osudu smutní. Mnoho z nich se mě i ptalo, jestli by mi mohli pomoci a na chvíli si Montyho také povozit. Někteří naprosto cizí lidé dokonce uronili i pár slz, když slyšeli, jak na tom můj milovaný přítel je.“

Monty rozhodně ovlivnil všechny, se kterými přišel toho dne do kontaktu. Každý se díky němu na chvíli zastavil, pousmál a zamyslel nad tím, že ten život přeci jenom nebude tak hrozný. Všem těmto lidem bych chtěl poděkovat za jejich podporu a povzbuzení v nelehké situaci.“ vyjádřil se Carlos. Dne 21. června 2021, po 18 měsících boje s leukémií, Monty zemřel. Bylo to zdrcující, ale Carlos věděl, že nyní se jeho milovaný přítel nachází někde, kde už ho nic nebolí.

Co byste dělali, kdyby byl váš mazlíček těžce nemocný?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Životní příběhy, lifestylová témata a bulvár jsou mou vášní. S 11 lety zkušeností mám jedinečný pohled na svět, který se odráží v každém článku. Mé články jsou plné autentičnosti a emocí, a mám radost, že mohu sdílet tento umělecký přístup s vámi. Společně objevujeme neuvěřitelné aspekty lidského prožívání a krásy, které nás obklopují.

Zobrazit další články