Nejdřív letušky osahával, pak následoval úder pěstí. Museli ho zpacifikovat násilím, hrozí mu vězení

Posádka letu zažila velmi nepříjemnou situaci, kdy 22letý muž pod vlivem alkoholu začal útočit na letušky. Nyní mu hrozí pobyt za mřížemi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se řekne povolání letuška, mnozí si vybaví velmi hezké dámy oblečené v krásných uniformách, které v trojstupu s totožnými kufříky a s úsměv od ucha k uchu brázdí letištní haly. Pro mnoho mladých lidí je toto povolání ideální volbou v případě, že mají rádi cestování a zároveň jim nevadí flexibilní režim. I přes to, že se zdá být toto povolání velmi idylické, letušky se na palubách letadla mohou setkat s ledasčím. S nezvladatelnými pasažéry si ale mnohdy hravě poradí.

Drama na palubě

Velmi perný let zažily nejen letušky, ale i pasažéři víkendového letu z Filadelfie do Miami na lince společnosti Frontier Airlines. Na palubě se totiž kromě běžných cestujících nacházel také podnapilý mladík, který se rozhodl všem spolucestujícím let pořádně znepříjemnit. Celá situace nejdříve začala slovním napadáním letušek – mladík si rozhodně nebral servítky. „Nadávky, kromě toho, že byly velice vulgární, měly také sexuální podtext,“ vysvětluje jeden ze svědků.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Letušky kromě kurzů obsluhy zákazníků na palubě dokážou hravě zvládnout také složitější situace

Slovním napadáním to ale bohužel neskončilo. 22letý mladík, jak později vypověděli svědci, začal letušky osahávat na intimních partiích a v oblasti poprsí. Letušky se nejdříve snažily muže uklidnit, ale vzhledem k jeho podnapilému stavu upozornili také mužskou část posádky. Jeden z mužů tedy k mladíkovi přistoupil a snažil se mu vysvětlit, jaké důsledky může jeho chování mít nejen pro něj, ale pro celou posádku. Ten na to ale k překvapení posádky zareagoval úderem pěsti.

Následky podnapilosti

„Ve chvíli, kdy může být na palubě ohrožen lidský život, musíme jednat podle speciálního protokolu,“ vysvětluje člen posádky. „V tomto případě mohla situace velice vyeskalovat a my jsme si nemohli dovolit, aby muž kromě obsluhy letu ohrozil také další pasažéry,“ dodává. Obsluha letu se celou situaci nejdříve snažila řešit smířlivou cestou. Když to ale nešlo, byla nucena použít donucovací prostředky, které měly zrovna na palubě. Agresivního a opilého pasažéra pracovníci přilepili k sedadlu potravinovou fólií.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Se zpacifikováním tohoto agresivního cestujícího nám pomáhali také další členové posádky,“ popisuje situaci jedna z letušek. „Celkem nás na něj bylo asi osm,“ dodává. „Někteří pasažéři místo pomoci samozřejmě vytáhli své mobilní telefony a začali si pobaveně celou situaci dokumentovat,“ vypráví dále s úsměvem. „V tu chvíli jsme tam měli dostatek lidí na pomoc, ale kdyby ne, kamera by nikoho z nás před takto podnapilým člověkem nezachránila,“ dodává nakonec.

Vysokoškolský premiant

Pokud jste si doposud mysleli, že se jednalo o nějakého nevychovaného floutka, jste na omylu. Podle dostupných informací tento 22letý muž jménem Maxwell Berry promoval na univerzitě Ohio Wesleyan, kde také získal ocenění Values in Action za to, že se stal dokonalým vzorem studentů a za boj za odstranění stereotypů bratrství. „Jsme hluboce zarmouceni tím, jaké jméno nám dělá tento náš absolvent,“ vyjádřil se k situaci mluvčí univerzity Cole Hatcher.

„Jeho chování rozhodně neodráží hodnoty, které během studia svým žákům vštěpujeme. Mrzí mě to o to více, že se jednalo o takto nadaného a oceňovaného bývalého studenta,“ dodává. Za svůj husarský kousek si kromě nepohodlného sezení po zbytek letu muž může vysloužit také pokutu až do výše 35 000 dolarů, a dokonce pobyt ve vězení. „Napadání letušek a obsluhy letadla je závažný přečin. Obzvláště vzhledem k tomu, že došlo k ohrožení dalších členů posádky,“ vysvětlil jeden z vyšetřovatelů.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Na video ze zásahu se můžete podívat zde

Zdroj: NYTimes

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund