Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil

Muž se vyděsil, když uslyšel svou partnerku křičet v koupelně. Jakmile se k ní dostal, uviděl ji s novorozencem v náruči. Byl to obrovský šok, neboť nikdo z dvojice nevěděl, že čekají dítě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Rodičovství většinou vzniká po rozhodnutí dvou lidí, kteří chtějí povýšit svůj vztah na vyšší úroveň. Mnoho párů se ale do této situace dostane naprosto nečekaně. Australský pár se proslavil v roce 2019 poté, co se ženě narodila malá holčička. Porodu nepředcházely žádné známky těhotenství a melbournská modelka Erina Langmaidová tak o budoucím přírůstku do rodiny neměla tušení. Pravidelně užívala antikoncepční injekce a s přítelem Danem Carthym spoléhali na to, že k těhotenství dojít jednoduše nemůže.

Vše začalo jednou ranní nevolností

Narození malé holčičky šokovalo její rodiče z mnoha důvodů. Kromě toho, že se pár poctivě chránil účinnou antikoncepcí, Erina netrpěla ranní nevolností, prudkými změnami nálad, ani neměla netypické chutě související s těhotenstvím. Zároveň celou dobu intenzivně pracovala. „Vůbec to na mě nebylo poznat, všechno oblečení mi stále perfektně sedělo,” nechala se slyšet Erina. Když v osudný den vstávala z postele, necítila se dobře a rozhodla se zajít si do koupelny. Tam ale náhle ztratila vědomí.

Zachránila ji rychlá reakce přítele

O chvíli později se Erina probrala na podlaze koupelny se silnými kontrakcemi. Bolest začala být tak velká, že začala z plna hrdla křičet. Povedlo se jí upoutat pozornost jejího partnera Dana, který se okamžitě rozběhl ke koupelně, aby zjistil, co se děje, protože jej křik velmi polekal. Jakmile se k Erině dostal, uviděl vedle ní ležet malého novorozence. Celý porod na podlaze místnosti trval údajně 10 minut. Když Dan vstoupil, zjistil, že se stal otcem 4kilové holčičky. Překvapení rodičů rychle vystřídala panika, protože dítě nedýchalo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Erin Langmaid (@erinlangmaid)

Začal dramatický boj o život

Dan udržel nervy na uzdě a zavolal na číslo 000 patřící australské první pomoci. Zatímco oba čekali na příjezd záchranky, operátor jim říkal, co mají dělat, aby se maličká Ilsa rozdýchala. Dan muži přiznal, že o těhotenství ani jeden z páru vůbec netušil. Ačkoliv Dan poskytoval první pomoc dítěti poprvé v životě, zvládl to na jedničku. Ilsu se povedlo zachránit a spolu se svou matkou poputovala do nemocnice. Tam se Erina konečně dozvěděla, co se stalo. Dle doktorů prošla takzvaným kryptickým těhotenstvím.

Diagnostikovali jí vzácnou poruchu

Kryptické těhotenství je ojedinělý jev, kdy těhotná žena vůbec neví, že ve svém lůně nosí dítě. I těhotenský test může vyjít negativně a případné symptomy jsou zaměňovány s běžnými nemocemi jako rýma. Kryptické těhotenství se jen velmi špatně rozpoznává. Mezi rizikové faktory a příznaky patří nepravidelná menstruace, hormonální antikoncepce a aplikace nitroděložních tělísek. Erin i malá Ilsa však z dramatické události vyvázly v pořádku a nyní novopečená maminka sdílí jejich příběh na Instagramu.

Jaký máte názor na to, jak se zachoval přítel Erin?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?