Richard (69) přišel ze dne na den úplně o všechno. „Jsem obětí systému. Musím přespávat v autě“

Muž se ocitl na ulici, přišel o veškerý svůj majetek a netuší, kde bude nyní bydlet. Tvrdí, že vše je vina systému, úředníků a soudu.

zoufalý muž i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na internetu se devětašedesátiletý pan Richard K. svěřil, jak jednoduše lze přijít naprosto o všechno. Stačí zanedbat maličkost a člověk se ze dne na den ocitne na ulici, bez peněz a naděje, že se jedná jen o zlý sen. Jeho situace způsobila, že nenávidí svou bývalou ženu, soudy a úředníky. Jako totální srážku na dno považuje muž fakt, že mu exekutor zabavil i důchod.

Nereagoval na výzvu k zaplacení

Pan Richard se oženil před mnoha lety. Přestěhoval se se ženou do bytu, který později od družstva koupili. Jejich manželství se však po nějaké době začalo rozpadat, až se nakonec manželka odstěhovala na druhý konec republiky a požádala o rozvod, na což měla plné právo. Pan Richard si myslel, že jej už nemůže nic horší potkat, to se ale šeredně mýlil. Krátce nato totiž započala jeho děsívá noční můra.

Jeho bývalá manželka podala k soudu žalobu na rozdělení majetku a verdikt zněl jasně. Její exmanžel jí musel do tří měsíců vyplatit částku okolo 800 000 Kč, poté by naskakovaly úroky. Panu Richardovi se však dopis s rozhodnutím dostal do rukou až příliš pozdě. Na zaplacení peníze neměl, kdyby se to dozvěděl dřív, mohl manželce byt přenechat, aby vyplatila ona jeho. Nebo by jej prodal, z čehož by jí dlužnou částku zaplatil. To jsou ale už jen domněnky. On totiž v bytě zůstal bydlet i nadále a na výzvy k zaplacení a později k vystěhování nereagoval.

Musel přespávat v autě

Jelikož pan Richard exmanželce nezaplatil ani se z bytu nevystěhoval, poslala na něj exekutora. Nemovitost tak šla do dražby, kde byla prodána za zlomek skutečné ceny. Nový majitel poslal panu Richardovi výzvu k vystěhování, nebo výši nájmu, který by mu měsíčně platil. On však neudělal ani jedno. Z tohoto důvodu se jeho dluh neustále zvyšoval, a tak mu exekutor začal odebírat část důchodu. Nakonec jej vystěhovali násilím, on si však z bytu nic neodnesl. To ale vedlo k dalším poplatkům, a to za vyklizení třetí osobou a následné skladování věcí, které budou po měsíci zničeny.

Pan Richard tak dvě noci strávil v autě a jednu poté u svého bratrance. Nyní nemá střechu nad hlavou ani žádné osobní věci. Podobně těžký osud měla i žena, která se ocitla na ulici i se svým dítětem a jejíž příběh jsme vám na DámskémDeníku již dříve popisovali. Muž dostává jen část důchodu, z čehož nepokryje žádné poplatky za bydlení. Pan Richard vidí chybu v systému a úřadech, jiní ovšem tvrdí, že si za své neštěstí může sám, jelikož ignoroval veškeré výzvy.

Co si o jeho situaci myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články