Muž chtěl na své zahradě vykopat studnu. Místo pramene našel poklad za několik desítek milionů

Asi každému se občas v něčem poštěstí, tento muž však na své zahradě objevil doslova poklad v hodnotě několika milionů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Doslova neuvěřitelné štěstí potkalo postaršího prodavače vzácných kamenů ze Srí Lanky. Ten se totiž pustil do renovace své zahrady a při kopání studny objevil něco, o čemu se mu nezdálo ani v těch nejbláznivějších snech. Při své práci totiž narazil na kámen tak vzácný, že jeho cena je několikanásobně vyšší než celé jeho dosavadní jmění.

Štěstí, o jakém se mu ani nesnilo

Nejspíše každému se jednou za čas v něčem poštěstí, ať už je to v práci či osobním životě nebo se jedná o nějakou výhru. Štěstí tohoto muže je však takřka neuvěřitelné a doslova téměř nevyčíslitelné. Tento muž se totiž dosud živil převážně jako obchodník se vzácnými kameny. Občas se dařilo a narazil na skutečně výhodný obchod, občas jeho peněženka spíše zela prázdnotou, a tak se musel věnovat i jiným pracím.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když však nějaké ty peníze ušetřil, věnoval je na zdokonalování svého obydlí v provincii Sabaragamuwa. Jelikož se mu jednou několik měsíců po sobě zadařilo, rozhodl se pustit se do renovace své zahrady. Prvním krokem bylo vykopání studny, a tak se svépomocí dal do práce. Avšak to, co objevil, ho doslova posadilo na zadek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Místo další vrstvy hlíny a drobných kamínků našel kámen nevídaného vzhledu i rozměru. Jakožto odborník na vzácné kameny však věděl, že toto nebude obyčejná žula. Svůj objev tedy nahlásil úřadům a ty provedly nutné odebrání kvůli čištění a analýze. Ta trvala skoro celý rok. Čekání však rozhodně stálo za to.

Skutečně vzácný kousek

Kámen, který objevil, byl identifikován jako „hvězdný safír“, a jedná se tak o skutečně vzácný kousek. Kromě toho, že to není jen tak ledajaký kamínek, váží tento kus neuvěřitelných 510 kilogramů a vznikl zhruba před 400 miliony lety. Konkrétně je to celý kamenový blok posetý vzácným safírem. Ten podle odborného vyčíslení odpovídá hodnotě 2,5 milionu karátů. Stal se tak okamžitě největším a jedním z nejvzácnějších nálezů tohoto druhu na celém světě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Jelikož by byla nesmírná škoda takový kámen prodat po kouscích, zaujme nejspíše vskutku movité soukromé sběratele nebo například muzea,“ prohlásil Thilak Weerasinghe, předseda Národního úřadu pro drahokamy a klenoty na Srí Lance. Samotné vyčíslení takového kousku na trhu se pohybuje kolem 85 milionů eur, což jsou zhruba 2 biliony a několik milionů korun k tomu. V podstatě je to více, než si většina z nás dokáže představit.

Muž je nyní neskutečně bohatý

Takové nálezy nikdy nezůstanou bez mediální pozornosti a muž, který kámen objevil, se nyní stává poměrně hodně bohatým člověkem. Přeje si proto zůstat v naprosté anonymitě a prosí úřady i média o diskrétnost. Mimo to plánuje stěhování, avšak ani to nejmodernější zabezpečení nedokáže ochránit před lidmi, kteří cítí vůni peněz.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články