Marek našel v odpadcích 2 malé děti v hrozném stavu. Když se dozvěděl pravdu o jejich rodičích, rozhodl se obě adoptovat

Muž z americké Floridy našel v popelnici dvě maličké děti. Byly špinavé, měly jen plenky a ležely na hromadě odpadků. Naštěstí je čekal šťastný osud.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti odložené mezi odpadky. Takový pohled se naskytl Markovi. Neváhal ani vteřinu a děti vzal domů za svou ženou. Až později se manželé dozvěděli, že rodiče těchto malých tvorečků jsou bezdomovci a žijí ve stanu v nedalekém lese. Svým dětem tak nedokážou dát pevnou střechu nad hlavou a jen těžko se mohou postarat o jejich základní potřeby. Tento příběh je opravdu jen pro silné povahy.

Dozvěděl se o nich pastor

O dětech se doslechli pastor Ronnie Stewart a jeho žena Krystal z Refuge Church. Uvažovali, jak se mají zachovat. Děti si nechat nemohli, jelikož sami už mají tři děti. Nechtěli je však nechat jen tak venku. Proto se rozhodli pozvat nejen děti, ale také jejich rodiče alespoň na jednu noc. Nabídli jim teplo, koupel a jídlo. Pak si ale Krystal všimla, jak špatně na tom doopravdy chlapci jsou. Po celém těle měli štípance od hmyzu a kůže na nohou jim prakticky opadala. Byl to hrůzný pohled.

Následující neděli, když Ronnie a Krystal odcházeli ze mše, k nim přistoupili rodiče chlapců. Zeptali se jich na otázku, která je opravdu překvapila. Jejich odpověď mohla změnit životy všech. Rodiče chlapců se přiznali, že jim sociální pracovníci vyhrožují odebráním dětí. Tudíž by potřebovali někoho, kdo se o ně bude starat a dá jim domov. Ronnie a Krystal si o tom nejprve museli pohovořit. Vždyť měli již tři děti. Nakonec ale souhlasili a chlapce přijali do svého domova.

Chlapci měli štěstí

Tito dva sourozenci měli opravdu velké štěstí. Jejich rodičům záleželo na tom, aby vyrůstali v milující rodině, která jim může dát všechno. Ačkoli jim nemohli dát domov, přáli si pro ně jen to nejlepší. Bohužel tomu tak není ve všech případech. Podobné příběhy se stávají i u nás. V nedávné době se v popelnici na sídlišti objevilo novorozené děťátko, které tam umístila jeho matka. Nebýt dvou bezdomovců, jež hledali v popelnicích potravu, děťátko by zřejmě zemřelo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Přitom stačilo tak málo. Matka mohla porodit v porodnici a svého dítěte se vzdát. Pak by bylo umístěno do kojeneckého ústavu nebo k přechodným pěstounům a následně nabídnuto k adopci. Případně se žena mohla rozhodnout anonymně odnést dítě do babyboxu, kterých je napříč republikou hned několik. Tak by bylo jisté, že děťátko bude v teple a za malou chvíli se o něj postarají zdravotní sestry, jež mu dají veškerou péči. Vždycky existuje řešení, ačkoli je situace těžká. Dát dítě mezi odpadky však řešením opravdu není.

Jak byste reagovali, kdybyste našli dítě v popelnici?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství